Forum moderator: ZAPPA, batkosio, NSBOP  
Форум » Общи дискусии (General Discussions) » Прелюдите във форума (Member Rides) » Lordini's Prelude H22A5 VTI 4WS (Добре дошли :))
Lordini's Prelude H22A5 VTI 4WS
ggushterovДата: Вторник, 29.10.2013, 07:53:52 | Message # 16
Кудан (9)

Град/Държава: Panagyurishte/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 1123
Статус: Офлайн
При положение, че е автоматик и е сгъстена с премахнати пеперуди - ти какво очакваш? 6-7л/100км ли lol И махни, че гори толкова ами върви само със 100 октана music
 
NightRiderДата: Вторник, 29.10.2013, 09:28:03 | Message # 17
Aristocrat

Град/Държава: Cole Bay/Netherlands Antilles
Група: Приятели
Съобщения: 3685
Статус: Офлайн
Quote ggushterov
При положение, че е автоматик и е сгъстена с премахнати пеперуди - ти какво очакваш? 6-7л/100км ли  И махни, че гори толкова ами върви само със 100 октана

 
Бабина ти трънкина :)
и аз съм карал сгъстена кола със спортни колектори и па харчеше супер малко а да даже бе и с чип за по обогатена смес и само 100 октана от ОМВ .а са де. Като казвам ,че харчи значи харчи .А защо ????????? не знам :(





The Flying Dutchman FOR SALE Продава се
 
dpavlovqДата: Вторник, 29.10.2013, 09:55:14 | Message # 18
Нанадан (7)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 306
Статус: Офлайн
Аз ще кажа за стоков автомат колко харчи, 9.00-11.00 извънградско, като се кара нормално, по ограниченията и не се издевателства, а градското започва от 10.5-до 22л. при Лордини, като зависи от трафика, консумацията на другите простотии в колата и крачето на човека, дето кара. 
След като има доработки по колата е нормално разхода да е малко в плюс. :)


 
ggushterovДата: Вторник, 29.10.2013, 10:01:06 | Message # 19
Кудан (9)

Град/Държава: Panagyurishte/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 1123
Статус: Офлайн
Мхм, каквото той каза ^
 
LordiniДата: Вторник, 29.10.2013, 15:40:19 | Message # 20
Paintballer

Град/Държава: Sofia, Sofiya/
Група: Приятели
Съобщения: 350
Статус: Офлайн
Аз като цяло съм практичен човек, но този разход не е случаен, многО ама многО ohyes се постарах за него.

В момента подготвям статистика за икономичното каране, до 2-3 дни ще пиша по въпроса :) .

---

По темата с развитието, от днес вече е официално Софиянка пред контролните органи и общината. Също така е уведомена и фирмата по гражданската отговорност, получен е добавък към полицата с новите данни за собственост и регистрация.

Ето и малко пресни снимки, след първата баня на мотора :









п.с. обещавам довечера да ги пипна по-така с Lightroom-а gamer / той си знае /


Продаден - SOLD
Honda Prelude 1997 / H22a5 / 2.2 VTEC / 4WS /
Горд собственик - Proud owner
Honda CBR 2003 / F4i Sport / STUNT /
 
ggushterovДата: Вторник, 29.10.2013, 16:50:15 | Message # 21
Кудан (9)

Град/Държава: Panagyurishte/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 1123
Статус: Офлайн
Айде честито и за номерата и ако решиш да я продаваш някога - знаеш ми номера :D Само да си я дал на някой друг ;)
 
persssiДата: Вторник, 29.10.2013, 20:11:19 | Message # 22
Хачидан (8)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 549
Статус: Офлайн
Егати колко по-различен изглежда този двигател сега.... някак си по-чист lol !!!
 
ggushterovДата: Вторник, 29.10.2013, 20:14:08 | Message # 23
Кудан (9)

Град/Държава: Panagyurishte/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 1123
Статус: Офлайн
Да, доста добре му се е отразила банята, време беше някой да го измие тоя двигател alco
 
LordiniДата: Вторник, 29.10.2013, 20:28:50 | Message # 24
Paintballer

Град/Държава: Sofia, Sofiya/
Група: Приятели
Съобщения: 350
Статус: Офлайн
Имах желание сам да изпълня процедурата, но моя човек с пароструйката в последния момент му излезе някакъв ангажимент, а бях твърдо решен днеска да е тааа светнаха го на мелницата. Добре е като цяло, но може и по-добре, следващият път сам ще си го овъртя :) .

Продаден - SOLD
Honda Prelude 1997 / H22a5 / 2.2 VTEC / 4WS /
Горд собственик - Proud owner
Honda CBR 2003 / F4i Sport / STUNT /


Редактирано от Lordini - Вторник, 29.10.2013, 20:29:14
 
ggushterovДата: Сряда, 30.10.2013, 11:38:00 | Message # 25
Кудан (9)

Град/Държава: Panagyurishte/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 1123
Статус: Офлайн
Ето и още малко Engine Bay Art   B)

Приложени файлове: 3151548.jpg (99.5 Kb) · 7690209.jpg (132.9 Kb) · 0893655.jpg (100.2 Kb) · 2947535.jpg (96.6 Kb)
 
nightfighterДата: Сряда, 30.10.2013, 23:12:53 | Message # 26
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Отдавна се чудя, кой ти ги рисува тези картинки. Ако ти си художника, евала, златна ръка имаш!
 
LordiniДата: Четвъртък, 31.10.2013, 07:04:26 | Message # 27
Paintballer

Град/Държава: Sofia, Sofiya/
Група: Приятели
Съобщения: 350
Статус: Офлайн
Вчерашният ден премина изпълнен с емоции, за съжаление не положителни ... Много моля информацията споделена по-надолу да НЕ СЕ ПРИЕМА като критика, реклама/ция или под каквато и да било негативна насоченост спрямо сервиза или бившият собственик. Единственото ми желание е тук в тази тема да се съдържа пълната история на автомобила.







Относно ск. к. сълзене от гарнитурата, предполагаемо пренатягане или кофти гарнитура. Препоръчаха ми да следя нивото на маслото всяка сутрин и да доливам, докато събера финанс.
труд 600лв, оригинал г-ра 87лв, афтърмаркет г-ра 39лв

По сериозният теч в ляво се дължи на изпуснали семеринг/и на ангренажа + кофти силикон на картера, нещата не ми се виждат толкова страшни.
семеринг труд 130лв, 1бр семеринг 20лв
картер труд 70лв, силикон 10лв

Целта на посещението в Юби-Ко беще центровка на делкото + преглед на подемник, имаше отклониение / коригирано е, казаха ми стойностите, но забравих болеше ме глава от по-горе описаните неща ...

Прегледа на подемника показа : десен маншон на рейката + вътрешен накрайник на предно ляво колело. Препоръчаха и реглаж предница, не съм се интересувал за цена още ме болеше главата.
труд за двете 40лв, маншон 20лв, накрайник 48лв

центровка + подемник 48лв / касов бон 002895

Пак да уточним, не коментирам цените и не обвинявам предишният собственик за каквото и да било. Всеки има право да определя свободно цената на труда си, да съм гледам от долу колата, да съм видял мой си е проблема ще си го решавам аз.


Продаден - SOLD
Honda Prelude 1997 / H22a5 / 2.2 VTEC / 4WS /
Горд собственик - Proud owner
Honda CBR 2003 / F4i Sport / STUNT /


Редактирано от Lordini - Четвъртък, 31.10.2013, 07:14:00
 
LordiniДата: Четвъртък, 31.10.2013, 07:24:38 | Message # 28
Paintballer

Град/Държава: Sofia, Sofiya/
Група: Приятели
Съобщения: 350
Статус: Офлайн
И все пак имаше малко светлина в тунела през вчерашният ден, обади ми се приятел с оферта за зимни гуми + железни джанти 15" - 150лв всичко.
Имахме съмнения дали ще паснат, но след отбиване до гумаджията и тест на предна и задна за всеки случай, си лепнаха идеално. 2 са много добри другите 2 са зле, но ще ги обърна в противоположна посока и ще го играят на заден план, ще изкарат тоя сезон.

снимки и детайлна специфкация на гумите / като изгрее слънце - ще редактирам този пост

Понеже джантите са доста неугледни, спазарих почистване + черен мат 40лв тотал :) .


Продаден - SOLD
Honda Prelude 1997 / H22a5 / 2.2 VTEC / 4WS /
Горд собственик - Proud owner
Honda CBR 2003 / F4i Sport / STUNT /
 
ggushterovДата: Четвъртък, 31.10.2013, 07:32:14 | Message # 29
Кудан (9)

Град/Държава: Panagyurishte/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 1123
Статус: Офлайн
Изчакай да сложа подемника и ще дойдеш другата седмица за един ден на гости и ще ги оправим тея неща ;)
Няма да даваш толкова пари:
семеринг труд 130лв
картер труд 70лв
Още по-малко, че съм ги сменял и двете неща, но явно смяната е била толкова качествена де!
Гарнитурата на скоростите няма да я коментирам щото и нея съм я сменял ама уви, аман от майстори. За скоростите не знам дали да не си идеш там, щото виж тук тея майстори какво са направили - нищо с 2 думи. Може и от гарнитурата да е, щото аз взех някаква афтърмаркет - не беше ОЕМ част. Ако ще доливаш масло в скоростите си взимай само Honda ATF, ако някъде ти предложат Dexron 3 - НЕДЕЙ ДА ГО СЛАГАШ -  по-гъсто идва и тормози кутията, имам подозрения, че за това прецаках старата кутия.
 
ggushterovДата: Четвъртък, 31.10.2013, 07:32:47 | Message # 30
Кудан (9)

Град/Държава: Panagyurishte/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 1123
Статус: Офлайн
Quote nightfighter ()
Отдавна се чудя, кой ти ги рисува тези картинки. Ако ти си художника, евала, златна ръка имаш!

Един приятел ми ги рисува, не съм аз ;)


Редактирано от ggushterov - Четвъртък, 31.10.2013, 07:33:06
 
Форум » Общи дискусии (General Discussions) » Прелюдите във форума (Member Rides) » Lordini's Prelude H22A5 VTI 4WS (Добре дошли :))
Search:

Being second is to be the first of the ones who lose.

- Ayrton Senna

I have no idols. I admire work, dedication and competence.

- Ayrton Senna

Success is 99 percent failure.

- Soichiro Honda

We only have one future, and it will be made of our dreams, if we have the courage to challenge convention.

- Soichiro Honda

Some dream to escape reality, some to change it forever.

- Soichiro Honda

Wherever I go, everyone is a little bit safer because I am there. Whenever I return home, everyone is happy I am there.
Wherever I am, anyone in need has a friend. It's a better life!

- Robert L.Humphrey

It is difficult to understand the universe if you only study one planet.

- Miyamoto Musashi

Our greatest glory is not in never failing, but in rising each and every time we fail.

- Confucius

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.

- Confucius

When it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps.

- Confucius

The only true wisdom is in knowing you know nothing.

- Socrates

A jug fills drop by drop.

- Buddha

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

- Buddha

Teachers open the door, but you must enter by yourself.

- Chinese Proverb

Soichiro Honda
Success is 99% failure.
Many people dream of success. To me success can be achieved only through repeated failure and introspection. In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure.
Научете повече
Soichiro Honda