• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: ZAPPA, NSBOP, batkosio  
Форум » Технически дискусии (Technical Discussions) » Общи технически дискусии (Common Technical Discussions) » Honda cr-v (Малко информация ако може :))
Honda cr-v
nightfighterДата: Неделя, 15.02.2015, 23:25:40 | Message # 1
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Здравейте колеги,
снощи съвсем внезапно реших че ни е необходима нова семейна кола и днес след една доста голяма разходка, капарирах една Honda CR-V MK 1 от 1999 г. Колата е внос от Италия,цената и е ниска има приличен външен вид,не забелязах сериозни удари.Това е горе долу всичко което знам за нея,нямах много време да я оглеждам,няма ръжди,пали и върви прилично,има газова уредба,мотора е 2.0.
Всякаква допълнителна информация която можете да ми дадете ще ми бъде полезна, макар че колата вече съм я капарирал и хубава лоша в четвъртък ще ходя да си я взема! 

п.с. Запознат съм че форума е за Прелюд, но за нищо на света нямам намерение да си губя времето и да питам в червения форум :)
Благодаря!
 
mom4i74Дата: Неделя, 15.02.2015, 23:35:18 | Message # 2
Джудан (10)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2166
Статус: Офлайн
Супер и честито за страхотния избор :) С кой двигател е твойта че те са два.
Ако ти вие задния диф да не се плашиш. Сменяш му маслото и спира да вие.
Знам че колата е зацепено постоянно предното предаване и при пробуксуване виско муфа включва задния диф. За това и е икономичен като лека кола. Не сьм чувал да се оплакват от ЦРВ.
Аз сьм карал такьв и бях приятно изненадан колко е удобен и как леко се кара. Истинско удоволствие.
Имам добьр приятел от Пловдив с Црв който го има от няколко години и е  доста запознат с модела така че за по големи подробности и сьвети можеш да се обьрнеш кьм него. Slavi Crv  е вьв форума а иначе ето ти фейса. Много е точен така че не се притеснвай да се свьржеш с него.
https://www.facebook.com/olimpprofoto?fref=ts

Един комшия има ЦРВ 1 и за 3 години му е сменил сьединител, помпи на сьединителя че започнаха да бликирват и буксуваше сьединителя и едно вьтрешно каре и чистихме дюзите на бензина че бяха пропикали. Никакви проблеми не е имала колата освен изброените дреболии.


HONDA PRELUDE 5,97, H22A5,4WS

Редактирано от mom4i74 - Неделя, 15.02.2015, 23:40:21
 
nightfighterДата: Неделя, 15.02.2015, 23:45:32 | Message # 3
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Мерси Момчи,ще се чуя с него като докарам количката :) Срамно е, но не знам какъв е мотора,огледах я за около 15мин и я капарирах :) Пише че е 2.0  и е 147к.с.,то моята работа стана малко една такава никаква, все едно питаш жена ми :) Каква е колата?- Зелена отговаря тя! :)
Бях много изморен,пътувах дълго,стегна ме и корема,така че я огледах наистина много набързо.Цената за която се разбрахме и е 3800лв,и мисля че за джипка с нормален волан и италянка (без ръжди-това гледах :) ) е доста добре.
 
mom4i74Дата: Неделя, 15.02.2015, 23:49:55 | Message # 4
Джудан (10)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2166
Статус: Офлайн
твойта е с по мощния двигател значи:) С нормален волан не сьм виждал такива машини на такава цена. Само с десните волани сьм виждал на подобна цена.
Понеже сьм ги следил само в мобиле и знам че са скьпи и немога да си позволя такава машина за това взех  пасата от приятел за 3200 но ако знаех че има такива цени за Црв като твойта нмаше никога да се замисля:)


HONDA PRELUDE 5,97, H22A5,4WS

Редактирано от mom4i74 - Неделя, 15.02.2015, 23:51:11
 
nightfighterДата: Неделя, 15.02.2015, 23:53:10 | Message # 5
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Quote mom4i74 ()
Понеже сьм ги следал само в мобиле и знам че са скьп

Ами аз в мобиле я видях снощи :) И днес се изтрелях сутринта да я видя и капарирам.
Вече я няма обявата,и не мога да ти я покажа.
 
ZAPPAДата: Неделя, 15.02.2015, 23:58:10 | Message # 6
ARTIST

Град/Държава: Veliko Tyrnovo/Bulgaria
Група: Редактори
Съобщения: 1956
Статус: Офлайн
Available to users only

PRELUDE 2.2 TYPE S
 
VIPER-CHДата: Понеделник, 16.02.2015, 00:06:35 | Message # 7
BIKER

Град/Държава: Sliven/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 4176
Статус: Офлайн
Quote ZAPPA ()
интериорът е спартански
Спартански ли?Ела виж моята RAV4 lol Тойотата е по-здрава(изключвам само мотора,въпреки че толкова си приличат) и по-проходима но само толкоз!!!
Не може да се сравни с Хонда,нито с дизайн,комфорт и квот ти дойде още на акъла.
Честито Веско,добър избор :)


"Човек преживява повече за 5 минути на мотор , отколкото някои за цял живот "-Бърт Мънро
 
nightfighterДата: Понеделник, 16.02.2015, 00:08:40 | Message # 8
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Надявам се да съм доволен,дано да излезете прави и автомобилчето да се окаже читаво.Малкото Дайхатсу Сирион,което досега изпълняваше функциите на семейна кола ни е много тясно.Прекрасна градска кола е, но с две малки деца,и съответно много багаж ни идва мъничко.Омръзна ми да нареждам чанти и торбички все едно редя пъзел.
ZAPPA(  или някой друг) ако случайно имаш някакво сервизно описание,ще съм благодарен да ми го пратите.
Като го взема тази седмица ще постна няколко снимчици :)
 
mom4i74Дата: Понеделник, 16.02.2015, 00:16:10 | Message # 9
Джудан (10)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2166
Статус: Офлайн
Ето тегли от тук:

http://hondatech.info/downloads/Auto/Manuals/CR-V/


HONDA PRELUDE 5,97, H22A5,4WS
 
nightfighterДата: Понеделник, 16.02.2015, 00:20:35 | Message # 10
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Мерси Момчи :)
 
ZAPPAДата: Понеделник, 16.02.2015, 00:21:53 | Message # 11
ARTIST

Град/Държава: Veliko Tyrnovo/Bulgaria
Група: Редактори
Съобщения: 1956
Статус: Офлайн
Available to users only

PRELUDE 2.2 TYPE S
 
eDanielДата: Понеделник, 16.02.2015, 00:38:48 | Message # 12
CULTIST
4G BB2 H22A MT

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Администратори
Съобщения: 3030
Статус: Офлайн
Честито за CRV-то, Веско :)


プレリュード 夢のカ
 
nightfighterДата: Понеделник, 16.02.2015, 00:40:01 | Message # 13
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Мерси ZAPPA, по принцип разбирам руски,но не го разбирам особено добре когато става въпрос за тех.описание.Там има много термини,чиито думи не ги знам как са на руски,ако имаш от щатските ще е супер.Ако можеш прати ми и руската,все ще схвана нещо :) Учил съм го в училище,и говорех доста добре,но съм забравил много неща.
 
ZAPPAДата: Понеделник, 16.02.2015, 01:02:44 | Message # 14
ARTIST

Град/Държава: Veliko Tyrnovo/Bulgaria
Група: Редактори
Съобщения: 1956
Статус: Офлайн
Available to users only

PRELUDE 2.2 TYPE S
 
nightfighterДата: Сряда, 25.02.2015, 20:50:17 | Message # 15
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
След доста премеждия, CR-V вече е на паркинга :) Вземайки го от салона и тръгвайки да се прибирам колицата почна да прегрява :( След доста мъки и звънене на колеги се наложи да я оставя в един сервиз да я правят.Прибрах си я след два дни.Поне хората от салона се показаха като много коректни,нещо рядко срещано в наши дни!
По нататък ще ви покажа на какво е заприличала водната помпа,не съм предполагал че е възможно такова нещо ама.......факт!!!!Като извод,мога да кажа:
Никога не карайте колите си с вода!!!!!!!!!

Както и да е днес сглобих наново нещата,сложих си хубава водна помпа, която купих от Монката, също така и някои други важни части.
Може да се каже че в момента двигателя е на 90% обслужен с качествени части,остана само маслото и филтъра да сменя,ама ще изчакат че много се охарчих.За момента изглеждат добре явно е сменяно скоро,но кой знае, естествено аз ще си го сменя за да знам с какво карам :)
Благодарности на Недко,с един малък ,но много необходим ми подарък, ми спести много разкарване,разходи и губене на време!
Покрай цялата галимация,поне се видяхме и пихме по едно кафенце с бат Сашо ( eldesa ) :)

п.с. Дайте някаква препоръка за препарат за почистване на охладителната система,много боклук има вътре,днес правих две промивки само с вода и доста ръжда и мръсотия изкарах.
Утре искам с препарат за почистване на радиатори да я мина преди да направя последна промивка с вода и да сипя антифриз. Дайте препоръка (ако някой е ползвал или има впечатления) какъв препарат да взема.


Редактирано от nightfighter - Сряда, 25.02.2015, 20:53:02
 
Форум » Технически дискусии (Technical Discussions) » Общи технически дискусии (Common Technical Discussions) » Honda cr-v (Малко информация ако може :))
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Being second is to be the first of the ones who lose.

- Ayrton Senna

I have no idols. I admire work, dedication and competence.

- Ayrton Senna

Success is 99 percent failure.

- Soichiro Honda

We only have one future, and it will be made of our dreams, if we have the courage to challenge convention.

- Soichiro Honda

Some dream to escape reality, some to change it forever.

- Soichiro Honda

Wherever I go, everyone is a little bit safer because I am there. Whenever I return home, everyone is happy I am there.
Wherever I am, anyone in need has a friend. It's a better life!

- Robert L.Humphrey

It is difficult to understand the universe if you only study one planet.

- Miyamoto Musashi

Our greatest glory is not in never failing, but in rising each and every time we fail.

- Confucius

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.

- Confucius

When it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps.

- Confucius

The only true wisdom is in knowing you know nothing.

- Socrates

A jug fills drop by drop.

- Buddha

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

- Buddha

Teachers open the door, but you must enter by yourself.

- Chinese Proverb

Soichiro Honda
Success is 99% failure.
Many people dream of success. To me success can be achieved only through repeated failure and introspection. In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure.
Научете повече
Soichiro Honda