Forum moderator: ZAPPA, NSBOP, batkosio  
Форум » Технически дискусии (Technical Discussions) » Общи технически дискусии (Common Technical Discussions) » Румулене-хъркане от ангренажа
Румулене-хъркане от ангренажа
alexandrov830Дата: Сряда, 30.11.2016, 22:39:11 | Message # 16
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Трябва да се отпуснат със сигурност. Аз така лятото отскочих до един майстор и той помислил че е хлабав и го натегнал и свиреше да си ебе майката даже на празен ход.При мен ситуацията е отново греда... Звука не се чува от пистовите ремъци или ролките им. Отпуснахме малко ангренажа румуленето продължава да го има,но поне вече след 3000-3500 оборото си чувам мотора. Шибаното стържене се чува от ангренажите мамка му и не мога да разбера от какво >(
 
ZAPPAДата: Сряда, 30.11.2016, 22:46:20 | Message # 17
ARTIST

Град/Държава: Veliko Tyrnovo/Bulgaria
Група: Редактори
Съобщения: 1956
Статус: Офлайн
Available to users only

PRELUDE 2.2 TYPE S
 
alexandrov830Дата: Четвъртък, 01.12.2016, 19:03:32 | Message # 18
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Zappa в кой град живееш,ако не е тайна разбира се  :p
 
alexandrov830Дата: Четвъртък, 01.12.2016, 22:00:00 | Message # 19
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Quote NightRider ()
според мен е шайба на коляновия вал .запали колата и погледни ако леко се клатушка е тя .

Мислиш ли че тя може да издава звука,но без да се клатушка,понеже моята не се клатушка грам,поне за сега :Д,и какво би означавало това?
 
prelude_1Дата: Петък, 02.12.2016, 12:02:58 | Message # 20
Годан (5)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 126
Статус: Офлайн
На мен ми естранно какво е това румолене за което говориш. Запиши го да го чуем. Как може да румули въобще в ангренажа? МОже да вие ако са ти пренатегнали някой лагер или да плющи ако някой ремък ти е хлабав или...де да знам... Отвори го виж дали всичко е стегнато и ако е карай и да не ти пука.
 
alexandrov830Дата: Петък, 02.12.2016, 20:34:50 | Message # 21
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
така,записах клип или поне се опитах защото трудно се записва тоя звук,но на живо не може да се сбърка,качвам го сега в youtube след малко ще постна линк :)

https://youtu.be/KoyPG8wywZo


Редактирано от alexandrov830 - Петък, 02.12.2016, 20:55:16
 
MkillaДата: Петък, 02.12.2016, 21:20:58 | Message # 22
5th gen F20A4

Град/Държава: Sofia, Sofiya/
Група: Приятели
Съобщения: 2171
Статус: Офлайн
Може да са различни проблемите.Свирене от ремъци/ролки/водна помпа а румоленето от мотора и/или около него.При мен в началото като бях купил люда в голям сервиз пренатегнаха ремъка.Имах гаранция 50 000км и на 2-рата седмица се върнах.Разглобиха всичко като този път стоях там и си чаках чинно.Бяха натегнали ангренажният ремък и от там свиреше водната помпа.Сглобиха всичко отново и до ден днешен проблеми нямам.Даже съм за смяна на ангренаж отново.
Искам да кажа, че когато виеше преди и след смяната нямаше румолене.Може би проблемите са различни.

С какво масло караш като вискозитет ? За марка не питам, те повечето са еднакви вече стига да е истинско.Може би му е дошло времето на моторчето за отваряне, все пак е на 20+ години :)


Honda Prelude 5th gen F20A4 - sold
Honda Civic FN2 Type R - now
Honda Civic Aerodeck - now


Редактирано от Mkilla - Петък, 02.12.2016, 21:31:52
 
alexandrov830Дата: Петък, 02.12.2016, 21:33:18 | Message # 23
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Не знам кое румулене слушаш mkilla клапаните ми попринцип се чуват,но аз говоря за тва в backgrounda още в началото на клипа и за мученето после като и подам малко газ. Всичко е чисто ново на има няма 2000 километра. Снимал съм също и шайбата на коляновия вал. Послушах го 10тина минути тая вечер и се чува от средата на долу в посока коляновия вал. Точно където са балансиращите валове. Не знам обаче от натегнТ ремък дали ще стърже така. Другия вариант е да опира някаде капакака и да стърже и да ме прави на глупак толкова време... :D
 
alexandrov830Дата: Петък, 02.12.2016, 21:37:09 | Message # 24
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
С 10w40 не гори масло,не чука мотора кат цяло работи като часовник не е шумен....само тва виене и пристъргване. Ако е лагер на колянов вал или друг да е хвърлила вече щот се чува от лятото тва а се кара всеки божи ден колата,звука не става по-лош. Другото което забравих да спомена е че сякаш се чува малко лто позагрее колата сутрин на студено сякаш не го чувам или не мога да го забележа. По-скоро се чува само виенето без стържене :D

EDIT :пристъргването се чува около 1000-1200 оборота после изчезва..


Редактирано от alexandrov830 - Петък, 02.12.2016, 21:40:48
 
MkillaДата: Петък, 02.12.2016, 21:50:03 | Message # 25
5th gen F20A4

Град/Държава: Sofia, Sofiya/
Група: Приятели
Съобщения: 2171
Статус: Офлайн
Няма как да ти обясня кое слушам във форума а и качеството на клипа чисто звуково не е от най-добрите, но това няма значение.Важното е, че ти си го чуваш и можеш да определиш от къде идва.
Сутрин не го чуваш, защото докато загрее колата си на по-високи обороти.Като си паднат на около 800 вече е друго.Ще оправиш проблема какъвто и да е, просто я закарай при опитен механик който да я погледне ако ти нямаш умението да го направиш.Според мен са 2 различни проблема и със смяната/корекцията на ремъците ще си решиш само виенето но не и това хрущене.Може да не съм прав но ти ще драснеш като разбереш какво е.
Успех :)


Honda Prelude 5th gen F20A4 - sold
Honda Civic FN2 Type R - now
Honda Civic Aerodeck - now
 
alexandrov830Дата: Петък, 02.12.2016, 22:01:32 | Message # 26
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Аз условия нямам първото което е...ако имах да съм я разпилял до сега,по простата причина че не мога да намеря майстор който знае кво прави с тези коли и само да давам пари на мурдари да се пробват на колата няма смисъл. Ако някой знае пич който със сигурност си разбира от работата ще отида...в търново не намирам такъв,в София знам че има сервизи в който уж правят хонди. Но да мина 400 км. малко ми е като последен вариант. Чакам чичо Запа да каже някой от търновска област който е в час с тия коли,понеже подозирам че и той е от тук хаха.
 
VIPER-CHДата: Събота, 03.12.2016, 19:52:15 | Message # 27
BIKER

Град/Държава: Sliven/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 4176
Статус: Офлайн
Браво бе,в Търново да няма читав майстор....Има,има,просто ти не знаеш,къде да отидеш.Кво толкова има,да свалиш външните ремъци един по един и да слушаш?рОмОленето идва от разбит лагер,който може да е на алтернатор,компресор-климатик,водна помпа,обтяжна ролка,хидравлична помпа и т.н.
Успех :)


"Човек преживява повече за 5 минути на мотор , отколкото някои за цял живот "-Бърт Мънро
 
alexandrov830Дата: Събота, 03.12.2016, 20:03:39 | Message # 28
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Viper-ch. Аз даже не съм от Търново,тук уча и работя от известно време,не ми се е налагало да ходя много много по мастори понеже гледам квото мога сам да си правя по колата,хем ми е кеф,хем не давам излишни пари. Но тва малко ме вкара в джаза понеже не мога да локализирам проблема.Както казах малко по-нагоре.Свалях ремъците преди 2дни и звука не изчезва.
 
VIPER-CHДата: Събота, 03.12.2016, 20:07:37 | Message # 29
BIKER

Град/Държава: Sliven/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 4176
Статус: Офлайн
Значи е в ангренажа.Разпитай за майстор,че после да не отваряш нова тема-търся оборудвана глава.
Приложени файлове: 2855354.jpg (135.4 Kb)


"Човек преживява повече за 5 минути на мотор , отколкото някои за цял живот "-Бърт Мънро
 
prelude_1Дата: Събота, 03.12.2016, 20:27:53 | Message # 30
Годан (5)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 126
Статус: Офлайн
Нищо не чувам на тоя клип. Свали ремъка на хидравликата и запали без него. Също може да вие и от генератора. Иначе ролките на ангренажа кога са сменяни последно?

Преди месец ремонтирах моята Ф20-ка, при свалянето на двигателя излях течността от хидравликата. Слагам двигателя след ремонта, паля (не налях достатъчно течност)...стърже да не ти разправям и се чува откъм двигателя, но се оказа точно помпата на хидравликата, щото няма масло. Долях масло и всичко се оправи. Не, че и при теб е същото, но искам да кажа, че може да е това което въобще да не ти се вярва, че е.
 
Форум » Технически дискусии (Technical Discussions) » Общи технически дискусии (Common Technical Discussions) » Румулене-хъркане от ангренажа
Search:

Being second is to be the first of the ones who lose.

- Ayrton Senna

I have no idols. I admire work, dedication and competence.

- Ayrton Senna

Success is 99 percent failure.

- Soichiro Honda

We only have one future, and it will be made of our dreams, if we have the courage to challenge convention.

- Soichiro Honda

Some dream to escape reality, some to change it forever.

- Soichiro Honda

Wherever I go, everyone is a little bit safer because I am there. Whenever I return home, everyone is happy I am there.
Wherever I am, anyone in need has a friend. It's a better life!

- Robert L.Humphrey

It is difficult to understand the universe if you only study one planet.

- Miyamoto Musashi

Our greatest glory is not in never failing, but in rising each and every time we fail.

- Confucius

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.

- Confucius

When it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps.

- Confucius

The only true wisdom is in knowing you know nothing.

- Socrates

A jug fills drop by drop.

- Buddha

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

- Buddha

Teachers open the door, but you must enter by yourself.

- Chinese Proverb

Soichiro Honda
Success is 99% failure.
Many people dream of success. To me success can be achieved only through repeated failure and introspection. In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure.
Научете повече
Soichiro Honda