• Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: ZAPPA, NSBOP, batkosio  
Форум » Технически дискусии (Technical Discussions) » Общи технически дискусии (Common Technical Discussions) » Румулене-хъркане от ангренажа
Румулене-хъркане от ангренажа
alexandrov830Дата: Вторник, 04.10.2016, 20:52:09 | Message # 1
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Здравейте пичове ! За пореден път пиша тук понеже вече доста време не откривам логично решение на проблема. Мотора е Ф20,колата издава румулящ звук или по-скоро хъркащ,чува се само в купето на затоворени :D ,отвън нищо не се чува.Подозирам ангренажа,но вече не съм сигурен.Ремъците са сменени,ролките също и водната помпа преди 1500 км. Тоя шум го имаше и преди смяната. Някой колега с ф20 да сподели дали има същия проблем щот почва да ми лази по нервите тва  :D . Пистови ремъци не са сменяни. Звука според  мен е ротационен,чува се на празен хода и до към 2-3хил оборота след тва вече мотора го заглушава.Колата върви добре,няма други проблеми освен тоя шум.Забравих да спомена че след като мине 2-3 хил оборотоа почва да свири от ангренажа,майстора се опитваше да ме убеди че с 2 ангренажа не можело да бъде по-тиха.Пича за който говоря съм склонен да му вярвам понеже прави хонди и кара хонди години наред.Очаквам включване ако ли не отивам и взимам изолационен материал и лепа капака и коша на мотора щот не се издържа  :D
 
ZAPPAДата: Вторник, 04.10.2016, 21:00:10 | Message # 2
ARTIST

Град/Държава: Veliko Tyrnovo/Bulgaria
Група: Редактори
Съобщения: 1956
Статус: Офлайн
Available to users only

PRELUDE 2.2 TYPE S
 
alexandrov830Дата: Вторник, 04.10.2016, 21:17:20 | Message # 3
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
ся чета из форумите на западните колеги,че ако ремъка на балансиращите валове е претегнат ще румули,други казват обратното.Относно ангренажа знам че ако е пренатегнат ще свири ама сам не мога да преценя колко тря да е натегнат,за тва реших да се довера на пича понеже има опит,дори Монката от мс-ауто ми го препоръча...Не знам къде е истината вече обаче не ме кефи кво се случва с тая кола. 

If it's that whurring noise you're hearing then yes, either the timing or balancer belt is too tight. Whoever installed the timing/balancer belt must've pressured the Timing & Balancer belt tight instead of letting both of the spring tensioners do the tensioning itself which caused it to do that noise.

You can adjust the belt w/o removing the lower timing cover by doing this:

1. Remove your valve cover
2. Remove the upper timing cover so you can view the timing mark on the cam gear
3. TDC your motor
4. Turn the engine 3 teeth counter-clockwise
5. Loosen the tensioner adjusting bolt that sticks through and out of the lower timing cover
6. And retighten the tensioner adjusting bolt, and you're done!

By following these steps will adjust the timing & balancer belt to it's proper tension. I remember when I did the timing belt & water pump on my H22, my sh!t was soo loud when just sitting at the intersection. Lol. So I said "F*ck it" and just decided to properly tension the t-belt and that whurring noise disappeared.

Малко цитат от суперхонда форума. Не знам до ква степен е релевантно изказването тоя тип...
 
alexandrov830Дата: Вторник, 04.10.2016, 21:20:27 | Message # 4
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Сега в интерс на истината си спомням че като взех колата тва свирене го нямаше като я настъпиш,румуленето също,в последсвтие се появи не знам дали не е някъв резонанс и да ме бърка с ангренажа.След тва при един майстор който усра пейзажа,купих ремъци ролки помпи и айде ся при другия...ебах маааму..
 
NightRiderДата: Вторник, 04.10.2016, 22:13:10 | Message # 5
Aristocrat

Град/Държава: Cole Bay/Netherlands Antilles
Група: Приятели
Съобщения: 3685
Статус: Офлайн
според мен е шайба на коляновия вал .запали колата и погледни ако леко се клатушка е тя .




The Flying Dutchman FOR SALE Продава се
 
VIPER-CHДата: Вторник, 04.10.2016, 22:17:57 | Message # 6
BIKER

Град/Държава: Sliven/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 4176
Статус: Офлайн
Можеш да сваляш ремъците извън ангренажа един по един за да отхвърлиш румолене от лагери на алтернатор,климатик,хидравлична помпа...но съм убеден,че ангренажа ти е натегнат.
А тез приказки на "майстора" ти за двата ангренажа....кажи му,че излага марката и да я смени.Професията също :D


"Човек преживява повече за 5 минути на мотор , отколкото някои за цял живот "-Бърт Мънро
 
dakh93Дата: Вторник, 04.10.2016, 22:24:49 | Message # 7
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Здравейте колеги,тъй като сега е засегната темата,аз имам подобен проблем.Та ,когато колата е на свободен ход, няма никакъв шум,но ако съм на скорост след 2000 оборота почва да се чува звук подобен за цвирчене.Този шум излезе след като си обслужих колата,единственото нещо което не съм сменил са пистовите ремъци,но преди това го нямаше този шум.Върнах се при майстора той започна да ми твърди,че не чувал нищо нередно.Някой да е имал подобен проблем,и дали да погледна за пренатегнат ангренаж?
 
alexandrov830Дата: Вторник, 04.10.2016, 22:31:48 | Message # 8
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
За виенето ще се окаже верно че може да е натегнат,но за тва румолене...надявам се нещо да е хлабаво или да трепти и да прави резонанс,въпреки че звучи на стържене в пластмаса не е с металически характер.
 
alexandrov830Дата: Вторник, 04.10.2016, 23:11:02 | Message # 9
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Quote NightRider ()
според мен е шайба на коляновия вал .запали колата и погледни ако леко се клатушка е тя .


не е това брат,гледал сам я мотора като цяло много спокойно работи. Оставяш празна кутия от цигари на капака на калапаните и не трепва ;Д само дет некви шумове има :Д
 
alexandrov830Дата: Неделя, 27.11.2016, 21:38:22 | Message # 10
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Quote dakh93 ()
Здравейте колеги,тъй като сега е засегната темата,аз имам подобен проблем.Та ,когато колата е на свободен ход, няма никакъв шум,но ако съм на скорост след 2000 оборота почва да се чува звук подобен за цвирчене.Този шум излезе след като си обслужих колата,единственото нещо което не съм сменил са пистовите ремъци,но преди това го нямаше този шум.Върнах се при майстора той започна да ми твърди,че не чувал нищо нередно.Някой да е имал подобен проблем,и дали да погледна за пренатегнат ангренаж?

Kолега зареши ли проблема при теб и как стана. Аз вчера пробвах да отпусна малко ремъка и сякаш нещата се подобриха с една идея,но явно трябва още понеже шумовете ги има още,особено този хъркащия който е около 1000-1100 оборота...
 
eDanielДата: Неделя, 27.11.2016, 22:29:37 | Message # 11
CULTIST
4G BB2 H22A MT

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Администратори
Съобщения: 3030
Статус: Офлайн
Трудно е да се прецени какъв е проблема с форумна диагностика. Аз бих скокнал при някой, който си разбира от работата да го види и чуе на живо.


プレリュード 夢のカ
 
alexandrov830Дата: Вторник, 29.11.2016, 23:21:44 | Message # 12
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Обиколих цяло Търново и никой или не го чувал тоя звук,което е направо смешно или не знаели от кво е...не знам вече кой е тоя някой дето разбира и ще каже кво и е ще го отстрани проблема...аман !
 
ZAPPAДата: Вторник, 29.11.2016, 23:37:59 | Message # 13
ARTIST

Град/Държава: Veliko Tyrnovo/Bulgaria
Група: Редактори
Съобщения: 1956
Статус: Офлайн
Available to users only

PRELUDE 2.2 TYPE S
 
alexandrov830Дата: Сряда, 30.11.2016, 14:09:11 | Message # 14
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Ето обаждам се. A cry for help хахаа. Тази вечер ще смъкнем с един колега пистовите ремъци за да изключим алтернатори,помпи и компресори като вариант..Ако знаеш човек от Търново който може да помогне ще е идеално...
 
dakh93Дата: Сряда, 30.11.2016, 19:30:34 | Message # 15
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
alexandrov830, все още не съм почнал да се занимавам с този проблем,въпреки че ме дразни изключително много.Но ще скоча до някой майстор да погледне дали ангренажа не е пренатегнат,защото преди да ми го сменят го нямаше този звук.А ти ако се справиш с проблема,моля сподели :)
 
Форум » Технически дискусии (Technical Discussions) » Общи технически дискусии (Common Technical Discussions) » Румулене-хъркане от ангренажа
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Being second is to be the first of the ones who lose.

- Ayrton Senna

I have no idols. I admire work, dedication and competence.

- Ayrton Senna

Success is 99 percent failure.

- Soichiro Honda

We only have one future, and it will be made of our dreams, if we have the courage to challenge convention.

- Soichiro Honda

Some dream to escape reality, some to change it forever.

- Soichiro Honda

Wherever I go, everyone is a little bit safer because I am there. Whenever I return home, everyone is happy I am there.
Wherever I am, anyone in need has a friend. It's a better life!

- Robert L.Humphrey

It is difficult to understand the universe if you only study one planet.

- Miyamoto Musashi

Our greatest glory is not in never failing, but in rising each and every time we fail.

- Confucius

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.

- Confucius

When it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps.

- Confucius

The only true wisdom is in knowing you know nothing.

- Socrates

A jug fills drop by drop.

- Buddha

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

- Buddha

Teachers open the door, but you must enter by yourself.

- Chinese Proverb

Soichiro Honda
Success is 99% failure.
Many people dream of success. To me success can be achieved only through repeated failure and introspection. In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure.
Научете повече
Soichiro Honda