• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: ZAPPA, NSBOP, batkosio  
Форум » Технически дискусии (Technical Discussions) » Общи технически дискусии (Common Technical Discussions) » 4th gen headlights на 5th gen/5th gen tail lights на 4th gen (Конверсия на предница/задница)
4th gen headlights на 5th gen/5th gen tail lights на 4th gen
ste4o_pi4aДата: Вторник, 21.02.2017, 13:31:16 | Message # 1
Шодан (1)

Град/Държава: /
Група: Новобранци
Съобщения: 12
Статус: Офлайн
Здравейте колеги. Пише ви човек, на когото евентуално му предстои покупка на автомобил. Като цяло цялата работа с избирането и покупката още са под въпрос, но съм изпълнен с ентусиазъм и идеи за новото возило.
Имам някои въпроси,които много биха помогнали на избора ми и ще се радвам ако някой ми нахвърля някакви бързи отговори на prima vista, все пак сте хора с доста опит и се надявам въпросите ми да не са особено сложни.
Въпрос първи : предвид факта, че съм доста висок (200см) прекалено имагинерно ли е да се надявам, че ще намеря комфорт я шофиранетп на 4та или 5та генерация прелюд?
Втори : харесвам изключително много предницата на 4та генерация и задницата на 5та и се чудех коя конверсия би била по-лесна (или възможна) - да се сложи задница от 5ца на 4ка или предница от 4ка на 5ца?
Да видим дали няма да си навлека нечии гняв с тези си въпроси и ще продължа нататък ;)
Поздрави, Стоян.
P.S. не обръщайте внимание на ника ми, логнах се с пощата от FB, а нея съм я правил на 10 :D
 
THE_VIPERДата: Вторник, 21.02.2017, 17:15:51 | Message # 2
Нанадан (7)

Град/Държава: Stara Zagora/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 328
Статус: Офлайн
Привет,бъдещ Прелюдаджийо :D
По въпроса за ръстта... не мога да ти дам точен отговор,щото аз съм тип японец(160 : 60 ) :D и си ми е добре,даже може да се качи човек зад мен ;) При теб това със сигурност няма как да се случи.Ще се събереш,но да ти е комфортно ...съмнявам се.
Отностно избора на генерация ... 4-та не я заменям за никоя.Да не ми се обиждат колегите с 5-та,ама не е ли с Мотеги комплекта или поне с някоя много яка джанта,не може да ми хване окото.Това с конверсията.. не мисля да го коментирам :D Мисля че някъде имаше подобна снимка,някой ако я изрови,може да я постне да се посмеем.
Съвета ми е ... качи се и в двете ... покарай и ще разбереш коя е твоята.Претенции за двигател имаш ли ?
Давай другите въпроси смело ;)
 
ZAPPAДата: Вторник, 21.02.2017, 23:46:35 | Message # 3
ARTIST

Град/Държава: Veliko Tyrnovo/Bulgaria
Група: Редактори
Съобщения: 1956
Статус: Офлайн
Available to users only

PRELUDE 2.2 TYPE S
 
NightRiderДата: Сряда, 22.02.2017, 00:19:15 | Message # 4
Aristocrat

Град/Държава: Cole Bay/Netherlands Antilles
Група: Приятели
Съобщения: 3685
Статус: Офлайн
Available to users only




The Flying Dutchman FOR SALE Продава се
 
ZAPPAДата: Сряда, 22.02.2017, 00:25:15 | Message # 5
ARTIST

Град/Държава: Veliko Tyrnovo/Bulgaria
Група: Редактори
Съобщения: 1956
Статус: Офлайн
Available to users only

PRELUDE 2.2 TYPE S
 
NightRiderДата: Сряда, 22.02.2017, 00:31:13 | Message # 6
Aristocrat

Град/Държава: Cole Bay/Netherlands Antilles
Група: Приятели
Съобщения: 3685
Статус: Офлайн
Аз па не мога да ви разбера за к'во в България си купувате автомобили които са правени за пътища а не за разораната целина ? Убеден съм ,че ако си докарам Прелюда в Бг. още на първия ден предния спойлер ще е пътник да не говорим за прагове окачване и прочие. Пълно безумие е . Най добре е Волга . Уаз или някой БТР . Акойто иска да кара свястна кола по свестен път ами просто терминал 2 .Всичко друго е заблуда . :)




The Flying Dutchman FOR SALE Продава се
 
ste4o_pi4aДата: Сряда, 22.02.2017, 00:32:13 | Message # 7
Шодан (1)

Град/Държава: /
Група: Новобранци
Съобщения: 12
Статус: Офлайн
Available to users only
 
NightRiderДата: Сряда, 22.02.2017, 00:37:36 | Message # 8
Aristocrat

Град/Държава: Cole Bay/Netherlands Antilles
Група: Приятели
Съобщения: 3685
Статус: Офлайн
Данката също не е от най ниските ,той да каже как е при него ,аз лично съм 180 и зад мен освен куче или котка друго не може да се сложи,камо ли човек . :D  Иначе ми е супер удобно . И да не забравяме че облегалката ми е доста полегнала ,даже баща ми навремето ме питаше "ти ще караш ли или ще спиш ? " ,просто така ми е по удобно .
Преди 2 години качих един пич 2 метра ама и доста едър до мен и първото което успя да направи бе да ми счупи къпхолдера , тоест колите ни не са за големи хора .





The Flying Dutchman FOR SALE Продава се


Редактирано от NightRider - Сряда, 22.02.2017, 00:40:26
 
ZAPPAДата: Сряда, 22.02.2017, 00:46:09 | Message # 9
ARTIST

Град/Държава: Veliko Tyrnovo/Bulgaria
Група: Редактори
Съобщения: 1956
Статус: Офлайн
Available to users only

PRELUDE 2.2 TYPE S
 
ste4o_pi4aДата: Сряда, 22.02.2017, 10:04:14 | Message # 10
Шодан (1)

Град/Държава: /
Група: Новобранци
Съобщения: 12
Статус: Офлайн
А какъв е вариянта с удължаване на релсата на седалката ?
 
THE_VIPERДата: Сряда, 22.02.2017, 20:06:40 | Message # 11
Нанадан (7)

Град/Държава: Stara Zagora/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 328
Статус: Офлайн
Да ти вдъхна малко надежда.
http://www.complex.com/sports....prelude
Пак казвам ... виж някоя обява за продажба,възможно най-близко до теб,отиди ,качи се и ще разбереш.
 
ste4o_pi4aДата: Четвъртък, 23.02.2017, 11:38:29 | Message # 12
Шодан (1)

Град/Държава: /
Група: Новобранци
Съобщения: 12
Статус: Офлайн
Окей, време е за въпрос номер следващ : т.нар. "ламбо врати" помагат ли или пречат при качване в автомобила, сиреч : заемат ли повече място от светлия отвор на вратата (от обикновена врата) или напротив ?
 
eldesaДата: Четвъртък, 23.02.2017, 12:08:06 | Message # 13
Джудан (10)

Град/Държава: /Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 1207
Статус: Офлайн
Quote ste4o_pi4a ()
Окей, време е за въпрос номер следващ : т.нар. "ламбо врати" помагат ли или пречат при качване в автомобила, сиреч : заемат ли повече място от светлия отвор на вратата (от обикновена врата) или напротив ?
На теб не ти е проблем да влезеш в автомобила и при двете врати въпреки своя ръст.И при двете има плюсове и минуси в зависимост от обстоятелствата.например :
при тесен гараж (или при паркиране между две близко паркирани коли) с нормална врата няма да можеш да излезеш ,докато при ламбо вратите тази възможност е реална.което е плюс за ламбо вратата и минус за нормалната ,но при нисък гараж най вероятно си оставаш в колата с ламбо вратата , а с нормалната си излизаш.
Плюс е за ламбо вратата и атрактивното и отваряне и визията на автомобила при отворени врати .
Аз съм 1,80 висок и се вмествам в автомобила нормално при определени настройка на седалката и волана , но зад мен трудно ще се вози някой (по точно некомфортно ще се вози ).Най добре се пробвай на някой прелюд и ще решиш тогава ,дали този автомобил е за теб ,или ще си ти е само мечта.
Защото ако на мен не ми е комфортно в автомобила не бих го взел колкото и да ми е мечта.


 
eDanielДата: Четвъртък, 23.02.2017, 15:39:43 | Message # 14
CULTIST
4G BB2 H22A MT

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Администратори
Съобщения: 3030
Статус: Офлайн
Quote NightRider ()
Данката също не е от най ниските ,той да каже как е при него ,аз лично съм 180 и зад мен освен куче или котка друго не може да се сложи,камо ли човек

Возили сме се общо 4-ма в твоята кола :) За кратки разстояние става.



プレリュード 夢のカ
 
NightRiderДата: Четвъртък, 23.02.2017, 16:54:10 | Message # 15
Aristocrat

Град/Държава: Cole Bay/Netherlands Antilles
Група: Приятели
Съобщения: 3685
Статус: Офлайн
Quote eDaniel ()
Возили сме се общо 4-ма в твоята кола За кратки разстояние става.
Не лъжи бре бяхме 5 човека Косъо ,Недко и жена ми бяха от зад. :p





The Flying Dutchman FOR SALE Продава се
 
Форум » Технически дискусии (Technical Discussions) » Общи технически дискусии (Common Technical Discussions) » 4th gen headlights на 5th gen/5th gen tail lights на 4th gen (Конверсия на предница/задница)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Being second is to be the first of the ones who lose.

- Ayrton Senna

I have no idols. I admire work, dedication and competence.

- Ayrton Senna

Success is 99 percent failure.

- Soichiro Honda

We only have one future, and it will be made of our dreams, if we have the courage to challenge convention.

- Soichiro Honda

Some dream to escape reality, some to change it forever.

- Soichiro Honda

Wherever I go, everyone is a little bit safer because I am there. Whenever I return home, everyone is happy I am there.
Wherever I am, anyone in need has a friend. It's a better life!

- Robert L.Humphrey

It is difficult to understand the universe if you only study one planet.

- Miyamoto Musashi

Our greatest glory is not in never failing, but in rising each and every time we fail.

- Confucius

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.

- Confucius

When it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps.

- Confucius

The only true wisdom is in knowing you know nothing.

- Socrates

A jug fills drop by drop.

- Buddha

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

- Buddha

Teachers open the door, but you must enter by yourself.

- Chinese Proverb

Soichiro Honda
Success is 99% failure.
Many people dream of success. To me success can be achieved only through repeated failure and introspection. In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure.
Научете повече
Soichiro Honda