Forum moderator: NSBOP, ZAPPA  
Форум » Търговски раздел (Commercial Section) » Продажба на части (Parts for Sale) » Рейтинг на сделките във форума
Рейтинг на сделките във форума
DysphoriaДата: Четвъртък, 31.07.2014, 07:17:44 | Message # 61
Нидан (2)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 27
Статус: Офлайн
Lordini

Задължително в такъв случай! Garfi, специални благодарности и към теб! :)
 
hkrinkleДата: Понеделник, 04.08.2014, 20:52:49 | Message # 62
Йондан (4)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 95
Статус: Офлайн
+ 100 за колегата Kn0w1nG. Много точен.
 
bladesuxДата: Понеделник, 04.08.2014, 21:05:21 | Message # 63
Рокудан (6)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 167
Статус: Офлайн
Quote batkosio ()
-2 за bladesux, от половин година чакам да ми доплати 150 лева, увърта, обещава, накрая спря да си вдига телефона. Купи си нова кола, макар да не е продал старата, предполагам моите пари са му трябвали...Жив и здрав да е.

Хаха :) добре казано , а коланите ,които ти дадох , ами разваления круиз контрол , който ми продаде :) за тях спомена ли нещо или реши да си премълчиш.Ела оправи круиза и парите са твой.
 
MkillaДата: Понеделник, 04.08.2014, 21:47:27 | Message # 64
5th gen F20A4

Град/Държава: Sofia, Sofiya/
Група: Приятели
Съобщения: 2171
Статус: Офлайн
Не че нещо обаче като се купуват стари части на по 15-20 години е ясно , че може да има проблем.Така е и с двигателите , така е и с всичко останало.Не вярвам нарочно бат ти Косьо да ти е дал развален круиз и да не иска да си го вземе обратно.

Наздраве alco


Honda Prelude 5th gen F20A4 - sold
Honda Civic FN2 Type R - now
Honda Civic Aerodeck - now
 
persssiДата: Понеделник, 04.08.2014, 22:11:25 | Message # 65
Хачидан (8)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 549
Статус: Офлайн
Quote Mkilla ()
Не че нещо обаче като се купуват стари части на по 15-20 години е ясно , че може да има проблем.Така е и с двигателите , така е и с всичко останало...
... ;)


Редактирано от persssi - Понеделник, 04.08.2014, 22:11:50
 
batkosioДата: Понеделник, 04.08.2014, 22:40:28 | Message # 66
BKDM

Град/Държава: Varna/Bulgaria
Група: Поддръжка
Съобщения: 915
Статус: Офлайн
Quote bladesux ()
Хаха добре казано , а коланите ,които ти дадох , ами разваления круиз контрол , който ми продаде за тях спомена ли нещо или реши да си премълчиш.Ела оправи круиза и парите са твой.

Ти кога ми каза, че е развален, и че това е причината да не се издължиш? Каза единствено, че не можеш да го подкараш, което може да се дължи на много причини. 
За коланите ти благодарих, мислех, че ми правиш услуга, а не че ги купувам...
А и цената на автопилота не бе 150 лева.
Жените са царици на оправданията, да бе ми казал като мъж, не да ми се криеш и да не си вдигаш телефона.
Аз 150 лева ги печеля за час, ти обаче уважението на хората трудно ще го спечелиш с това поведение.


 
bladesuxДата: Понеделник, 04.08.2014, 23:23:20 | Message # 67
Рокудан (6)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 167
Статус: Офлайн
Quote batkosio ()
Ти кога ми каза, че е развален, и че това е причината да не се издължиш? Каза единствено, че не можеш да го подкараш, което може да се дължи на много причини. 
За коланите ти благодарих, мислех, че ми правиш услуга, а не че ги купувам...
А и цената на автопилота не бе 150 лева.
Жените са царици на оправданията, да бе ми казал като мъж, не да ми се криеш и да не си вдигаш телефона.
Аз 150 лева ги печеля за час, ти обаче уважението на хората трудно ще го спечелиш с това поведение.


Епа така е :) аре свиркай си и продавай развалени части и си вади 150 лв за час.
 
batkosioДата: Понеделник, 04.08.2014, 23:35:59 | Message # 68
BKDM

Град/Държава: Varna/Bulgaria
Група: Поддръжка
Съобщения: 915
Статус: Офлайн
Развалено е нещо друго, мойто момиче... 
Аз отстъпвам.


 
pikaso906Дата: Вторник, 05.08.2014, 10:15:49 | Message # 69
Кудан (9)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 1073
Статус: Офлайн
И аз като купих двигатля дадох още един куп пари за да стане от това двигател,но съм далеч от мисълта,че бат Косьо ми е продал счупен двигател.Както каза адаша Mkilla няма гаранция,че всичко ще е ок с части на 15-20 години.Така,че като човек оказал се в твоето положение и то с доста повече пари,не удобрявам постъпката ти.

 
bladesuxДата: Вторник, 05.08.2014, 18:02:47 | Message # 70
Рокудан (6)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 167
Статус: Офлайн
Аман от алчни и нагли търгаши :)
 
nightfighterДата: Вторник, 05.08.2014, 19:13:26 | Message # 71
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Виж сега колега, какво разбираш под развален круиз контрол, какво му е разваленото? ЕКУ има изгорели елементи?, има скъсана мембрана на изпълнителния механизъм,има счупено бутонче или какво? Много малко вероятно е, в  система която се състои от 7-8 компонента всичките да са повредени.Не съм адвокат на никого,мога само да кажа следното: Убеден съм че batkosio има поне 3 ако не и повече, комплекта круиз контроли, и ако ти му се беше обадил и му кажеш: Колега така и така повреден е този и този компонент ( ЕКУ, Изпълнителен механизъм и т.н), можеш ли да ми го смениш, пращам ти стария да видиш за какво става въпрос, няма да има да имаш никакъв проблем.В случай че няма възможност да ти намери изправен, съм убеден че ще те компенсира.

Нямам намерение да коментирам цени,кой продава евтино и кой скъпо,кой е алчен и кой не!Като не ти изнася никой не те кара да купуваш!!!
Но бих искал да разкажа за една моя покупка на предни пружини от batkosio, бях счупил едната и ми трябваха спешно, човека ми изпрати две пружини от Х22, в процеса за сглобяването се оказа че едната пружина е от Х23 другата от Х22 (различават се единствено по цветовия код,но на мен не ми харесваше така), вероятно някога,някой  е сменял едната.Обадих му се, обясних му какъв е проблема( на мен ми трябваха 2 еднакви,независимо дали от Х23 или от Х22 но да са еднакви,с едната моя и едната негова си ги комплектовах) човека се съгласи че е възможно да се е случило,не е знаел за това и си ми върна парите за пружината която не ми вършеше работа.Отказа да му я изпратя обратно,макар че му предложих да го направя за моя сметка, както и да е,остана при мен и  в момента тази пружина от Х22 се намира на колата на Момчил (mom4i74), на когото я подарих когато той имаше зор, и му трябваше точно такава. Ако не вярваш може да го питаш!А изводите си ги направи сам!


Редактирано от nightfighter - Вторник, 05.08.2014, 19:31:40
 
mom4i74Дата: Вторник, 05.08.2014, 19:47:03 | Message # 72
Джудан (10)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2166
Статус: Офлайн
Така е ! Веско ме спаси с тая пружина и ми я подари и сега е на колата ми.

HONDA PRELUDE 5,97, H22A5,4WS

Редактирано от mom4i74 - Вторник, 05.08.2014, 19:47:34
 
MkillaДата: Вторник, 05.08.2014, 20:15:28 | Message # 73
5th gen F20A4

Град/Държава: Sofia, Sofiya/
Група: Приятели
Съобщения: 2171
Статус: Офлайн
Не знам но като цяло хората имат навик да пишат по форумите вместо да се разбират нормално и човешки лично с човека или най-малкото по телефона.Аз също съм търговец ( поне към този момент ) и предполагам , че както има доволни от мен така има и не чак толкова щастливи от цена/качество/време на доставка.Все пак всеки си има претенции и няма угодия за всички.Аз също съм изпадал в подобни ситуации с части и сервизи но не пиша по форумите или ако пиша то вече съм си решил проблема отдавна.Грешки стават винаги и затова сме хора за да се разбираме а не да се храним а относно това кой бил алчен и кой измамник и кой на какви цени продава...Веско го е написал , никой не кара насила друг да купува каквото и да е било.

Вярвам , че ако си имал възможност си щял да си купиш нов круиз от Бултрако за 4 цифрена сума а не да взимаш такъв на 20 години :) Все пак тук е малък форум , повечето от нас се познаваме и тези обвинения за грозна история.

Не искам да адвокатствам на никой но бат Косьо не е медиум да знае дали всичко работи идеално на дърта кочина като прелюда който иначе е прекрасна кола обаче и той остаря и то не малко.Повечето морги , да не казвам всички дават гаранция 2 седмици на частите като ти ги маркират при продажба.Ако не монтираш частта/частите и мине срока от 14 дни се оправяш независимо дали са работещи чарколяците или не.На всеки му е ясно , че при старите части винаги има шанс нещо да не е наред , важното е да има човещинка която в повечето пъти липсва.


Honda Prelude 5th gen F20A4 - sold
Honda Civic FN2 Type R - now
Honda Civic Aerodeck - now


Редактирано от Mkilla - Вторник, 05.08.2014, 20:17:16
 
bladesuxДата: Вторник, 05.08.2014, 20:20:34 | Message # 74
Рокудан (6)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 167
Статус: Офлайн
Баткосъо беше информиран не един път за нещото което ми продаде :) стига толкова от мен по темата.
 
NightRiderДата: Вторник, 05.08.2014, 20:40:28 | Message # 75
Aristocrat

Град/Държава: Cole Bay/Netherlands Antilles
Група: Приятели
Съобщения: 3685
Статус: Офлайн
Да ви имам и проблемите . Хората се изподавиха ,от дъждовете ,в западна африка има епидемия от Ебола а вие ми се занимавате с глупости.От край време мисля ,че темата е неподходяща и знаейки манталитета тъмен балкански бях сигурен ,че ще се стигне до тук . Тия работи се решават по телефона или хората си определят среща и изясняват. Всеки може да се осере и всеки е прав от собствена гледна точка . Косъо си е прав за себе си другия колега също.  Ние тука не сме съдебни заседатели който да преценяват кой крив кой прав.
:)





The Flying Dutchman FOR SALE Продава се
 
Форум » Търговски раздел (Commercial Section) » Продажба на части (Parts for Sale) » Рейтинг на сделките във форума
Search:

Being second is to be the first of the ones who lose.

- Ayrton Senna

I have no idols. I admire work, dedication and competence.

- Ayrton Senna

Success is 99 percent failure.

- Soichiro Honda

We only have one future, and it will be made of our dreams, if we have the courage to challenge convention.

- Soichiro Honda

Some dream to escape reality, some to change it forever.

- Soichiro Honda

Wherever I go, everyone is a little bit safer because I am there. Whenever I return home, everyone is happy I am there.
Wherever I am, anyone in need has a friend. It's a better life!

- Robert L.Humphrey

It is difficult to understand the universe if you only study one planet.

- Miyamoto Musashi

Our greatest glory is not in never failing, but in rising each and every time we fail.

- Confucius

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.

- Confucius

When it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps.

- Confucius

The only true wisdom is in knowing you know nothing.

- Socrates

A jug fills drop by drop.

- Buddha

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

- Buddha

Teachers open the door, but you must enter by yourself.

- Chinese Proverb

Soichiro Honda
Success is 99% failure.
Many people dream of success. To me success can be achieved only through repeated failure and introspection. In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure.
Научете повече
Soichiro Honda