• Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: NSBOP  
Форум » Търговски раздел (Commercial Section) » Майстори и Сервизи (Service & Repair Shops / Car Experts) » Мнения: ЮВЕ Брадърс(Bosch Service) (Доволни и недоволни?)
Мнения: ЮВЕ Брадърс(Bosch Service)
dpavlovqДата: Събота, 10.11.2012, 21:19:55 | Message # 1
Нанадан (7)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 306
Статус: Офлайн
Здравейте!
Имали ли сте си взимане/даване с ЮВЕ Брадърс(Bosch Service)?
Споделете впечатления и конкретни ремонтни дейности извършени от сервиза...

Аз се чудя добър ли е сервиза, казали са ми го във връзка със диагностиката на 4WS системата и се чудя дали си заслужава да се ползват услугите им на тези хора.


 
eDanielДата: Неделя, 11.11.2012, 00:56:52 | Message # 2
CULTIST
4G BB2 H22A MT

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Администратори
Съобщения: 3030
Статус: Офлайн
Току що се сетих, че имам опит с този сервиз (след като видях къде се намират). Карах мой приятел да му замерят акумулатора там. Накараха ни да чакаме ненужно дълго. След известно време дойде един от техните специалисти, който закачи някакъв уред на акумулатора и след като го гледа странно 1-2 минути каза, че уреда не можел да установи изобщо заряда или нещо от този сорт. Не претендирам за точност, но ни казаха, че този акумулатор само за боклука ставал. След това го занесохме в друг сервиз, май беше на Монбат или нещо подобно и там го оставихме за зареждане. Наистина не е надежден този акумулатор, но все още работи. Пари не ни взеха в сервиза на Бош.


プレリュード 夢のカ


Редактирано от eDaniel - Неделя, 11.11.2012, 00:57:18
 
ivasilev1Дата: Вторник, 26.04.2016, 12:16:04 | Message # 3
Шодан (1)

Град/Държава: /
Група: Новобранци
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Бих искал да продължа темата с по-пресен опит, който имах с въпросния ЮВЕ Сервиз.
По препоръки на приятели (бил доверен сервиз на тази или онази застр. компания), отидох за диагностика на компа на колата. Сутринта закарах колата и очаквах до вечерта вече да са ми казали какъв е проблема. Обадих се - работели по въпроса?! На следващия ден пак се обадих - пак работели. Вече бях готов да отида да си взема колата, но им дадох шанс - нали познати бяха дали отзиви за сервиза. На третия ден им обясних човешки (слад като се оправада с нещо си пак), че колата ми трябва за пътуване, все пак САМО диагностика исках, а не цялостен ремонт и ги помолих. На четвъртия ден и след поредното протакане, просто отидох да си взема колата.
Какво заварих - колатна ми, по която на думи се работеше бе забутана в една ниша на сервиза, а пред нея бяха подредени четири други коли. Накарах им се едно хубаво, нагрубих си съответно, ма те такива.... от думи не разбират. Събраха целия сервиз, за да могат да ми изкарах колата. "Не може ли още да почакате", меи вика приемчика Боби. Викам му, аз като лекар ако ми бе довел майка си за диагностика и аз 5 деня я мотая ти какво ще направиш, бе?
И да обобщя - ако искате колата ви да изгние докато чака реда си, моля сервиз ЮВЕ работи за това.
След тази неприятна история, отидзох на ИСТИНСКИ сервиз  и тчно за един час ми остраниха проблема срещу 14 лева
СЪВЕТ: не ходете в ЮВЕ
 
prelude_1Дата: Вторник, 26.04.2016, 12:37:02 | Message # 4
Годан (5)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 126
Статус: Офлайн
Това вЕрно голям смЕх, 4-дни да те мотаят така...
 
NSBOPДата: Вторник, 26.04.2016, 16:54:33 | Message # 5
МВР НСБОП
4G BB2 H22A MT

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Поддръжка
Съобщения: 2055
Статус: Офлайн
Много сервизи действат по този начин и това е изключително некоректно. Нямат възможност примерно да те поемат, но ти обещават, че ще го направят. Междувременно да кажем идват техни приятели/близки и съответно колата ти се премества назад по опашката. Или пък нямат идея как да направят/диагностицират колата и те мотат излишно защото не искат да признаят, че я гледат като голям камък. Жалко е това, наистина.

 
100koncehtaДата: Събота, 13.08.2016, 11:33:34 | Message # 6
Шодан (1)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Новобранци
Съобщения: 1
Статус: Офлайн
Здравейте, искам да ви споделя болката си която преживявам в момента, наскоро имах глупостта да се доверя на човек който ми ги препоръча горещо, сменяха ми маслото на колата 100 часа, без да ми издадат някакъв документ: кой е работил по колата, какво е сменял, какво е правил нищо, накрая ми дадоха автомобила който издаваше странни звуци и не вървеше, казаха че всичко е наред че този шум бил нормален, но аз преди нямах такъв шум нито проблеми с колата... и в последствие установих че маса неща са били подменени, тоест станах донор... на някой друг! Никога не ходете някъде където нямате никаква представа кой какъв е, и сега се чудя какво да правя, някой някаква идея имали, искам си колата както беше! :'(

След като я изкарах от там съм със 4800 хил. лв назад освен че си платих работата и труда отидох отново в официалният сервиз ми казаха че за ремонта ще са нужни това това и това, а колата беше перфектна до вкарването й там! Буквално са си сваляли каквото си им скимне безпардонно, един ден ме сменяха масло, ако това е нормално!

Пишете ми към кого да се обърна с кого да говоря това не може да продължава, след мен ще има още  и още потърпевши!!!

Искам това да спре и хората които са го сторили да върнат нещата както бяха!

Моля ви помогнете ми, дайте идея!
Благодаря Ви! :'(
 
prelude_1Дата: Събота, 13.08.2016, 16:04:55 | Message # 7
Годан (5)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 126
Статус: Офлайн
Масло се сменя за 30 мин и не може да има никакви шумове след тази операция. Можеш ли да докажеш, че нещо е било сменяно? Какво точно не е наред в колата в момента? Прелюд ли караш? Едно от нещата които се сещам в момента е жалба в Комисията за защита на потребителите...ефекта обаче не знам какъв ще е...

Жалба КЗП


Редактирано от prelude_1 - Събота, 13.08.2016, 16:47:28
 
TG_FanДата: Сряда, 17.08.2016, 23:59:13 | Message # 8
Нанадан (7)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 368
Статус: Офлайн
Quote ivasilev1 ()
И да обобщя - ако искате колата ви да изгние докато чака реда си, моля сервиз ЮВЕ работи за това.След тази неприятна история, отидзох на ИСТИНСКИ сервиз и тчно за един час ми остраниха проблема срещу 14 лева
СЪВЕТ: не ходете в ЮВЕ
Колега, това е интересна история, може нещата да са се променили там, но аз преди година и малко(01.05.2016) бях там, заради едно ужасно прекъсване на мотора, което нямаше оправия при който и да е майстор, отиддох без уговорка и за час и половина ми решиха проблема момчетата и бях много доволех , защото не излезе нещо сложно(IACV) но никой преди тях не успя да разбере какво й е на колата.Оттогава препоръчвам сервиза на познати, но вече ще имам едно наум!
 
GarfiДата: Четвъртък, 18.08.2016, 18:34:41 | Message # 9
just driver

Град/Държава: Grindavík/Iceland
Група: Приятели
Съобщения: 2104
Статус: Офлайн
Quote TG_Fan ()
.... но аз преди година и малко(01.05.2016)..


Баси, коя година станахме? Да не съм проспал нещо? ;)
 
TG_FanДата: Четвъртък, 25.08.2016, 23:18:50 | Message # 10
Нанадан (7)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 368
Статус: Офлайн
Баси, така става като пиша по нощите.. :D 2015 де
 
Форум » Търговски раздел (Commercial Section) » Майстори и Сервизи (Service & Repair Shops / Car Experts) » Мнения: ЮВЕ Брадърс(Bosch Service) (Доволни и недоволни?)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Being second is to be the first of the ones who lose.

- Ayrton Senna

I have no idols. I admire work, dedication and competence.

- Ayrton Senna

Success is 99 percent failure.

- Soichiro Honda

We only have one future, and it will be made of our dreams, if we have the courage to challenge convention.

- Soichiro Honda

Some dream to escape reality, some to change it forever.

- Soichiro Honda

Wherever I go, everyone is a little bit safer because I am there. Whenever I return home, everyone is happy I am there.
Wherever I am, anyone in need has a friend. It's a better life!

- Robert L.Humphrey

It is difficult to understand the universe if you only study one planet.

- Miyamoto Musashi

Our greatest glory is not in never failing, but in rising each and every time we fail.

- Confucius

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.

- Confucius

When it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps.

- Confucius

The only true wisdom is in knowing you know nothing.

- Socrates

A jug fills drop by drop.

- Buddha

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

- Buddha

Teachers open the door, but you must enter by yourself.

- Chinese Proverb

Soichiro Honda
Success is 99% failure.
Many people dream of success. To me success can be achieved only through repeated failure and introspection. In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure.
Научете повече
Soichiro Honda