• Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: ZAPPA, batkosio, NSBOP  
Форум » Технически дискусии (Technical Discussions) » 4-то поколение (4th Generation) » Спирачки (Тресат спирачките когато загреят.)
Спирачки
baba_mravДата: Неделя, 07.01.2018, 20:17:47 | Message # 1
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 76
Статус: Офлайн
Здравейте и за много години.
В рамките на месец ми се наложи да пътувам Ямбол -София-Ямбол три пъти.
Направи ми впечатление че при по интензивно спиране спирачките почват да тресат. Днес ми се наложи да намаля от 160 до 90км (по магистралата хората карат с 90км ).
Ситуацията е следната.  Цъка мигача и изскача пред мен . Спирачки колата спира не е проблем но.
В началото спира гладко и с времето започва леко претрисане което се увеличава до блъскане. Това става в рамките на секунди. Ако не ползвам спирачките 4-5мин ситуацията се повтаря.По рано ако натисна директно почва да тресе. То направо блъска . Колата е с нови дискове ,накладки,нови маркучи от пред и от зад. Супортите отпред и отзад са ревизирани и са много добро състояние. Спирачната течност е сменяна няколко пъти със скъпа на ATE с по висока температура на кипене.
Като цяло спирачките са хубави колата спира добре педала е мек само това тресене не знам от къде е.
Дисковете, накладките,спирачните маркучи са от Германия (AUTODOC). Поне така пише на сайта им.
От смяната съм минал около 3000км.
Колата е с изцяло ново окачване.Всички шарнири и накрайници са сменени заедно с маркучите и другите неща.По окачването отпред и отзад няма никакви забележки.Регулирана на стенд отпред отзад нямаше нужда.
Джантите са прави (проверени при гумаджия мои авер). Колата е 4ри нови гуми.
Всякакви идеи са добре дошли.
Благодаря.
 
MkillaДата: Неделя, 07.01.2018, 22:11:08 | Message # 2
5th gen F20A4

Град/Държава: Sofia, Sofiya/
Група: Приятели
Съобщения: 2171
Статус: Офлайн
Каква марка са дисковете и накладките ? Така описано от теб ми прилича на кофти дискове и бюджетни накладки.Задните апарати наред ли са ?

Honda Prelude 5th gen F20A4 - sold
Honda Civic FN2 Type R - now
Honda Civic Aerodeck - now
 
AzzДата: Неделя, 07.01.2018, 22:12:38 | Message # 3
Рокудан (6)

Град/Държава: Ruse/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 173
Статус: Офлайн
Имах подобна ситуация, тресеше от 140 до 90 и надолу спираше. Стегнах си гайките на джантите, както пише в ръководството с динометричен ключ на 11 кг. И се оправи спирането. Сега ми тресе леко от 80 до 60 км диапазона, без значение колко съм се засилил. Подозирам някой шарнир или рейката.

Като ревизирахте апаратите смазахте ли водачите ?
 
baba_mravДата: Понеделник, 08.01.2018, 07:47:31 | Message # 4
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 76
Статус: Офлайн
Дисковете по спомен са Блупринт накладките Ате.
Накрайниците са добре (единия е сменен движеше се много лесно). За рейката мога да кажа че няма  никакви луфтове или пречуквания.
Задните апарати са сменени с някакви от сивик (същите са като на прелюда) перфектни.Водачите са смазани с високо температурна грес (една синя на Мобил). Буталата си прибират на ръка с по голяма отвертка.
При нужда пак ще сменя дисковете .
Аз също тях подозирам но реших да се допитам до хора с повече опит с Хонда.
А какви дискове бихте ми препоръчали.
 
prelude_1Дата: Понеделник, 08.01.2018, 13:12:12 | Message # 5
Годан (5)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 126
Статус: Офлайн
И при мен е така - заради дисковете. Понеже задните спирачки са леко блокирали, което при Прелюда и Акорда доколкото знам се случва често, спирачките отзад са много слаби, натоварването е предимно на предните спирачки. На техническия преглед всяка година ми го казват. Смених предните дискове и всичко беше ОК, но след 1-2 месеца спирания и новите дискове се изкривиха и започна да се получава ефекта който описваш. Колкото държиш педала на спирачката, толково повече се награвят и извиват и почва да ти тресе. Аз за сега си карам така, докато не оправя задните спирачки и гледам да не се засилвам много :) Другото е вътрешните накрайници, но ако е някой от тях биенето няма да се усилва при по-интензивно спиране.

Редактирано от prelude_1 - Понеделник, 08.01.2018, 13:13:23
 
baba_mravДата: Понеделник, 08.01.2018, 18:19:57 | Message # 6
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 76
Статус: Офлайн
На опела ми бяха АТЕ дисковете и накладките. Имаха ръбове да се спънеш в тях.Налагало ми се да спирам и по интензивно от по висока скорост . На дизела ми (Опел вектра Б) пак са АТЕ .Не съм имал проблеми с изкривяване на дисковете..
Сега на пролет ще купя едни дискове АТЕ и за Хондата.
При мен задните са наред даже накладките правят черни джантите. Колата спира много добре .
След като се отърва от това тресене вече ще е перфектна .
 
VIPER-CHДата: Понеделник, 08.01.2018, 20:07:08 | Message # 7
BIKER

Град/Държава: Sliven/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 4176
Статус: Офлайн
Абе ти не каза ,къде ти тресе....къде го усещаш,на спирачния педал или на волана???
пп.Спирачките се мажат с медна смазка а не с високотемпературна грес.Първата също ги има тези качества но ней-малко се влияе от влага,което е по-големия проблем!!!


"Човек преживява повече за 5 минути на мотор , отколкото някои за цял живот "-Бърт Мънро
 
baba_mravДата: Вторник, 09.01.2018, 07:34:02 | Message # 8
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 76
Статус: Офлайн
Започва  да тресе леко волана и се увеличава.С увеличаване на тресенето на волана започва да се усеща и по купето .Това се случва след продължително задържане на спирачката. Ако натисна и спра по най бързия начин тресене няма. Натисна ли да намаля с времето след 3-4-5 сек. започва леко тресене във волана което в рамките на 3-4 сек става непоносимо. Имам чувството че ще се счупи нещо по окачването.
 
VIPER-CHДата: Сряда, 10.01.2018, 23:01:06 | Message # 9
BIKER

Град/Държава: Sliven/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 4176
Статус: Офлайн
Не мисля,че проблема е в дисковете.Прегледай за крива джанта и разбити тампони.

"Човек преживява повече за 5 минути на мотор , отколкото някои за цял живот "-Бърт Мънро
 
tihomir_doykovДата: Четвъртък, 11.01.2018, 01:27:12 | Message # 10
Шодан (1)

Град/Държава: /
Група: Новобранци
Съобщения: 5
Статус: Офлайн
А дали не е от хъбовете - главините? Аз имам абсолютно същото птресене, а смених и предни и задни накладки TRW и престъргах при преател стругар дисковете като спазих 21мм отпред и 9мм отзад преди 700-800км. Преатела каза, че материала на дисковете е много добър и че рядко е срещал подобно качество. Задните съпортибса изцяло ревизирани, а предните смазани. На TRW-то пишеше да се избягват интензивни спирания през първите 200км и го спазих, ама тцт пак си тресе, което ме навежда на мисълта, че бяха доста доста трудни за отлепяне дисковете от главинитежи момчето с чука явно се е престарало. Знам че има вариант и тази кривина да се провери ама на пролет ще е като мина на 282мм отпред и 5 х 114.3. Зсбравих да спомена, че за момента съм си с Ф20А4-ката.
 
Форум » Технически дискусии (Technical Discussions) » 4-то поколение (4th Generation) » Спирачки (Тресат спирачките когато загреят.)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Being second is to be the first of the ones who lose.

- Ayrton Senna

I have no idols. I admire work, dedication and competence.

- Ayrton Senna

Success is 99 percent failure.

- Soichiro Honda

We only have one future, and it will be made of our dreams, if we have the courage to challenge convention.

- Soichiro Honda

Some dream to escape reality, some to change it forever.

- Soichiro Honda

Wherever I go, everyone is a little bit safer because I am there. Whenever I return home, everyone is happy I am there.
Wherever I am, anyone in need has a friend. It's a better life!

- Robert L.Humphrey

It is difficult to understand the universe if you only study one planet.

- Miyamoto Musashi

Our greatest glory is not in never failing, but in rising each and every time we fail.

- Confucius

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.

- Confucius

When it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps.

- Confucius

The only true wisdom is in knowing you know nothing.

- Socrates

A jug fills drop by drop.

- Buddha

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

- Buddha

Teachers open the door, but you must enter by yourself.

- Chinese Proverb

Soichiro Honda
Success is 99% failure.
Many people dream of success. To me success can be achieved only through repeated failure and introspection. In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure.
Научете повече
Soichiro Honda