• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: ZAPPA, NSBOP  
Форум » Технически дискусии (Technical Discussions) » 5-то поколение (5th Generation) » Почукване при отнемане на газта
Почукване при отнемане на газта
alexandrov830Дата: Петък, 05.08.2016, 18:53:08 | Message # 1
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Здравейте момчета ! Имам малко необичайно тъп въпрос. Мотора е Ф20.Ситуацията е следната.На празен ход,сутрин студена си се чуват клапаните,но не кои знае колко много.На загрял мотор също се чуват като леко прецъкване.Това което забелязах тази вечер обаче ме вкара в голям филм.Прибирам се от работа и решавам да дигна капака да послушам мотора,ей така профилактично.(голямо проклятие е тоя моя слух) И като и подам газ,но лекичко и точно вече секунда преди да млъкне мотора и да заработи на празен ход се чува едно пречукване.Чувам го отпред може би от главата някаде.Въпроса ми е може ли клапаните ми както са out of spec да правят този звук точно преди вече да се успокоят оборотите.При голямо подаване на газ и отпускане не се чува нищо докато не стигне пак до там,секунда преди да заработи на празен ход.Дали е бутален болт или е от главата? Дано и тоя мотор не се окаже ялов щотот вече...при каране и на празен ход както казах не се чува нищо ( в сравнение с някой от другите чукащи мотори които сам виждал и на празн ход имаш чуството че ше фрукне буталото) все едно минава самолет...има мощност не гори масло (поне за сега) като цяло други оплаквания нямам.Кажете кво мислите щот много взех да се филмирам вече :(
 
alexandrov830Дата: Петък, 05.08.2016, 21:05:19 | Message # 2
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
П.С
Покарах я тая вечер и като са дигнати стъклата и е гробна тишина вътре се чува едно като тикане (тик,тик,тик,тик..) доста бързо тва е на 3-та с 1500-2000 оборота.На място не се чува това на по-високи нито на по-ниски обороти.Дали може да е спарк нок,щот свещите са на 22 000 километра.Бахти колата днеска ми разказа играта. :(
 
rollinДата: Петък, 05.08.2016, 22:44:23 | Message # 3
Джудан (10)

Град/Държава: Pyrvomay/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 1271
Статус: Офлайн
иди някой да я чуе да не се окажат основни лагери преди превъртане...

0898 765 126 - Недко
www.caraudio-bg.com
Ground Zero BG във facebook
 
murderaДата: Петък, 05.08.2016, 23:35:09 | Message # 4
Нанадан (7)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 372
Статус: Офлайн
Това чукане около 2000об. и само там,почти винаги е от лагерите, дано не съм прав...
 
alexandrov830Дата: Събота, 06.08.2016, 06:47:10 | Message # 5
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Добре де,а защо на място не се чува? Тоя звук се появи вчера.Колата се кара градско и много спокойно...бах.. :'(
 
eDanielДата: Събота, 06.08.2016, 10:36:50 | Message # 6
CULTIST
4G BB2 H22A MT

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Администратори
Съобщения: 3030
Статус: Офлайн
Отиди да я видят сега, ако има проблем да се отстрани навреме за да ти излезне по-евтино и по-безболезнено.


プレリュード 夢のカ
 
alexandrov830Дата: Събота, 06.08.2016, 11:41:51 | Message # 7
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
В търново съм в момента и тука няма къде да отида... В срядс се прибирам на плевен и така или иначе ще сменям ангренаж с ролки при Мариян и ще му кажа да я погледне. Има ли проблем ако изчакам до сряда + още 200/250 километра изминати?
 
alexandrov830Дата: Събота, 06.08.2016, 13:29:43 | Message # 8
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
поствам и клип с шума за да е още по-ясно за какво говоря.

https://www.youtube.com/watch?v=Bc786oCV9Jc
 
rollinДата: Събота, 06.08.2016, 14:27:34 | Message # 9
Джудан (10)

Град/Държава: Pyrvomay/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 1271
Статус: Офлайн
казваш че шума е на около 2000-2500 об, а правиш клип на празен ход ?
От клипа не се разбира нищо, а ако лагерите са проблема и тропат толкова за да ги чуеш ти значи въобще колата не е за каране...

И ако са лагери на хубаво загрял мотор е вероятно да трака повече, а на студен по малко.


0898 765 126 - Недко
www.caraudio-bg.com
Ground Zero BG във facebook
 
alexandrov830Дата: Събота, 06.08.2016, 14:34:58 | Message # 10
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
На загрял мотор е. От 20-тата секунда се чува хубаво.Иначе не мога да пресъздада звука на място.В движение се чува много лекичко,трябва даже да не дишаш за да чуеш.Отпусна ли газта и млъква. Колата в момента е с Бардал XTC 10w40,ако има значение...Почвам да се замислям дали и самото масло не е скапано.
Quote rollin ()
а ако лагерите са проблема и тропат толкова за да ги чуеш ти
Тук нещо не те разбрах.Смяташ че щом се чуват значи вече е голям проблема или че аз не бих ги чул?
 
rollinДата: Събота, 06.08.2016, 19:07:31 | Message # 11
Джудан (10)

Град/Държава: Pyrvomay/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 1271
Статус: Офлайн
Рядко има хора дето освен да могат да карат могат да си чуят състоянието на мотора.
Не казвам че повечето са като "жени Шофьорки" ама почти натам отиват нещата.
Лагери се чуват в много спецефичен момент когато са в зародиш, след това и Жена шофьор може да ги чие или пък да не... :D
Не знам до колко си в час ти, за това по добре да ги чуе някой дето разбира, но ако са в зародиш и майстор може да не ги хване щото тука в нашия град един вече изгоря от бас.
хванахме се на бас че ми тропат основни лагери а той казва че не тропат. Навира се , слуша, форсира и каза:
- Мотора ти е идеален.
След което аз му казах че ако иска да се обзаложим. И така и стана... ремонта отиде от него и не му дадох 1 стотинка щото много разбираше, а това е в един от големите сервизи в града.


0898 765 126 - Недко
www.caraudio-bg.com
Ground Zero BG във facebook


Редактирано от rollin - Събота, 06.08.2016, 19:08:22
 
alexandrov830Дата: Събота, 06.08.2016, 19:17:58 | Message # 12
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Освен да кажа че си ебати касметлията да намериш балък като него да ти плати ремонта друго не знам.. :D В интерес на истината смятам че съм в приятелски отношения с Мони от МС ауто.Той каза да се срещнем и да чуе и той за какво става въпрос на него поне му имам вяра.А относно тва в колко съм час,смятам че съм,макра да нямам още опита придобит с годините,не спирам да чета и да се интересувам.Адски много ме е яд,защотот това е втория път в който си патя от хонда...Двигателите в частност.Като изключим тях никакви други ядове не съм имал с тях.Лошото е че колата я взех преди 2 месеца и явно не и върви..Един "майстор" тука уж ми притяга ангренажа,понеже шляпаше (не питай как го хванах че е той) . Сега е пренатегнат ремъка...още тогава се спекох да не е прееба някой лагер,особено тези на коляновия вал.Един колега ми каза че може да е лагер на балансиращ вал също,но на мен много ми прилича на мотовилков лагер,имайки предвид че тоя преди мен най-вероятно и е зимал душата,щото е била кола за уикенда...иначе е адски запазен екземпляр ! Като нов...само да не беше ялов мотора.Надявам се да ме издържи още няколко дни преди да смъкнем картера и да видим кво се случва.Дано не са основни лагер щотот е болка в гъзъ да се сменят докато мотора и вала са в колата ( не знам дали същност на хонда може,на някои американски кочини може,но ти трябва много способен механик).
Quote rollin ()
а бас че ми тропат основни лагери

колко време изкара така преди да я отвориш ? ако можеш малко повече да опишеш кво е станало при теб.

Днес като се прибирах от работа и пак така на затворени прозорци и без климатик,затайх дъх и...се чува тва и след 2000 и след 2500 и след 3000 и след 3500 и вече към 4000 става прекалено шумно за да успея да изолирам звука.Тва съвпада ли с твоя опит с основните лагери,пак казвам на мен ми бие на биелен и се надявам да мина тънко само с едните черупки щот иначе по-добре нов мотор май...


Редактирано от alexandrov830 - Събота, 06.08.2016, 19:26:13
 
rollinДата: Събота, 06.08.2016, 19:36:01 | Message # 13
Джудан (10)

Град/Държава: Pyrvomay/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 1271
Статус: Офлайн
Това колко ще изкара зависи от моментното състояние което аз не мога да знам.
Монката е готин, но той продава части и нз до колко еще може да ти помогне(все пак не е монтьор)

пп...Ф и Х серия повече патят от основни лагери.


0898 765 126 - Недко
www.caraudio-bg.com
Ground Zero BG във facebook
 
alexandrov830Дата: Събота, 06.08.2016, 19:51:29 | Message # 14
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Знам че тва е относителна материя и както има една приказка, само дедо господ и мойта хонда знаят колко ще изкарат, ама ни един няма да каже. Примерно все пак, средно статисическия глупак няма да забележи докато не го удари биелата в главата, а аз си лепя ухото в картера за да го чуя... Мн се надявам да изкара до плевен...
 
murderaДата: Събота, 06.08.2016, 21:02:00 | Message # 15
Нанадан (7)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 372
Статус: Офлайн
Ако малко ще те успокоя,аз карах няколко месеца преди да затегнат, на цялата газ при сериозно чукане...
 
Форум » Технически дискусии (Technical Discussions) » 5-то поколение (5th Generation) » Почукване при отнемане на газта
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Being second is to be the first of the ones who lose.

- Ayrton Senna

I have no idols. I admire work, dedication and competence.

- Ayrton Senna

Success is 99 percent failure.

- Soichiro Honda

We only have one future, and it will be made of our dreams, if we have the courage to challenge convention.

- Soichiro Honda

Some dream to escape reality, some to change it forever.

- Soichiro Honda

Wherever I go, everyone is a little bit safer because I am there. Whenever I return home, everyone is happy I am there.
Wherever I am, anyone in need has a friend. It's a better life!

- Robert L.Humphrey

It is difficult to understand the universe if you only study one planet.

- Miyamoto Musashi

Our greatest glory is not in never failing, but in rising each and every time we fail.

- Confucius

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.

- Confucius

When it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps.

- Confucius

The only true wisdom is in knowing you know nothing.

- Socrates

A jug fills drop by drop.

- Buddha

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

- Buddha

Teachers open the door, but you must enter by yourself.

- Chinese Proverb

Soichiro Honda
Success is 99% failure.
Many people dream of success. To me success can be achieved only through repeated failure and introspection. In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure.
Научете повече
Soichiro Honda