Forum moderator: ZAPPA, batkosio, NSBOP  
Форум » Общи дискусии (General Discussions) » Общи дискусии (General Discussions) » Кратки и бързи въпроси.
Кратки и бързи въпроси.
addictedДата: Сряда, 29.11.2017, 19:00:31 | Message # 2806
Нанадан (7)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 346
Статус: Офлайн
Остава само центровка да е.
Аз го брах това с един Опел, не че е има много общо с Хонда ама.
Беше изгубил връзка делко-вал, въртеше се от триенето и нямаше никога искра в точния момент. Не знам обаче при хондата как е.


 
dakh93Дата: Сряда, 29.11.2017, 19:19:54 | Message # 2807
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
H22A5 / 5 generation , колега бях обеснил на момента какво се случи.А иначе с друг акумулатор същото, не ми е дошло на ума да  погледна за ремъка, защото не съм много навътре с колите.Утре мисля да замеря бобината дали подава достатъчно килоомове и ще погледна за белязките.
 
VIPER-CHДата: Сряда, 29.11.2017, 20:24:21 | Message # 2808
BIKER

Град/Държава: Sliven/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 4176
Статус: Офлайн
С какво АГУ е колата?Винаги на бензин ли запалва или може и само на газ?Ако е газов инжекцион,пробвай да я запалиш принудително на газ,ако запали,тогава изклучваш тока и се насочваш към гориво.Главно реле,помпа,клапана на рейката или системата за принудително спиране на горивото при объщане на автомобила.На прелюда така и не разбрах,къде се намира...сивиците имат...

"Човек преживява повече за 5 минути на мотор , отколкото някои за цял живот "-Бърт Мънро
 
dakh93Дата: Сряда, 29.11.2017, 20:41:34 | Message # 2809
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Консултирах се с човека, който ми слагаше АГУ-то и той каза че не е от уредбата.Колата си е нагласена да си  пали на бензин попринцип.Пробвах да я запаля и на газ ама не става, само върти.Така и не получих отговор дали прелюда 5-та има датчик на коляновия вал? Защото това бил много често срещан проблем.Бензиновата помпа си работи.
 
MkillaДата: Сряда, 29.11.2017, 22:23:07 | Message # 2810
5th gen F20A4

Град/Държава: Sofia, Sofiya/
Група: Приятели
Съобщения: 2171
Статус: Офлайн
Защо не видиш комутатора и главното реле? Написах ти по-горе.Има доста изписано в този форум относно тези проблеми.
1.Ако пали но спират тоците внезапно в движение, най-често - контактен ключ ( клеморед )
2.Ако пали студена но когато е загряла не иска да запали - главно реле
3.Ако само върти - комутатор/бобина и по веригата нататък.

При мен беше клемореда.Това са най-честите проблеми и погледни за тях преди да сваляш компютри.


Honda Prelude 5th gen F20A4 - sold
Honda Civic FN2 Type R - now
Honda Civic Aerodeck - now


Редактирано от Mkilla - Сряда, 29.11.2017, 22:23:27
 
VIPER-CHДата: Сряда, 29.11.2017, 23:50:05 | Message # 2811
BIKER

Град/Държава: Sliven/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 4176
Статус: Офлайн
Прелюда няма сензор на коляновия вал,но пък има цели три в делкото.Не е от тях...,както ти каза колегата,комутатор,бобина и т.н. ааа,Огледай се най-напред,когато някой върти на стартер,дали излизат от капачката искри...На свещите ток ще има при извадена ама ще запали-друг път

"Човек преживява повече за 5 минути на мотор , отколкото някои за цял живот "-Бърт Мънро

Редактирано от VIPER-CH - Сряда, 29.11.2017, 23:53:15
 
baba_mravДата: Четвъртък, 30.11.2017, 06:34:55 | Message # 2812
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 76
Статус: Офлайн
А тези за какво са.
 
baba_mravДата: Четвъртък, 30.11.2017, 06:40:04 | Message # 2813
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 76
Статус: Офлайн
Не ще да  се качва снимката давам линк .

https://www.google.bg/search?....1gl6dM:
 
GK007Дата: Четвъртък, 30.11.2017, 08:48:58 | Message # 2814
Рокудан (6)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 159
Статус: Офлайн
Този фал често се среща при прелюда, не знам дали и при другите хонди е така.Доста гадно, мен лично ме остави на пътя два пъти заради тъпата бобина.

Както е описано от колегата звучи като бобина или по малко вероятно комутатор. Колега пробвай пак да видиш за искра.
 
ZAPPAДата: Четвъртък, 30.11.2017, 14:53:17 | Message # 2815
ARTIST

Град/Държава: Veliko Tyrnovo/Bulgaria
Група: Редактори
Съобщения: 1956
Статус: Офлайн
Available to users only

PRELUDE 2.2 TYPE S
 
dakh93Дата: Четвъртък, 30.11.2017, 20:20:25 | Message # 2816
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 67
Статус: Офлайн
Здравейте, днес с моя майстор разглобихме бобината замерихме я 15.9 килоома(или ома) не съм сигурен за мерната единица,до колкото знам  интервала 16 - 20 е добре, развъртяхме да видим дали впръсква достатъчно бензин(перфектно е), свещите всичките се развъртяха и те са добре при всички отива ток, човека който ми слагаше АГУ-то дойде махнахме байпаса за газта и я направихме само бензин, макар че тя не пали на газ никога.Четох по другите форуми за главното реле, което се пада под волана където са всичките кабеляци, че ако спойките са по стари понякога се шашкало и е добре да се свали да се презапоят.Та свалил съм го и тази вечер ще свърша тази работа и не знам дали ще стане. Единственото нещо, което остава е комутатора,нали ???
 
ZAPPAДата: Четвъртък, 30.11.2017, 20:57:20 | Message # 2817
ARTIST

Град/Държава: Veliko Tyrnovo/Bulgaria
Група: Редактори
Съобщения: 1956
Статус: Офлайн
Available to users only

PRELUDE 2.2 TYPE S
 
GarfiДата: Петък, 01.12.2017, 12:02:59 | Message # 2818
just driver

Град/Държава: Grindavík/Iceland
Група: Приятели
Съобщения: 2104
Статус: Офлайн
Ако сте пробвали на стартет дали хвърля ток и гориво е възможно да сте изгърмяли бобината.
 
addictedДата: Петък, 01.12.2017, 16:00:09 | Message # 2819
Нанадан (7)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 346
Статус: Офлайн
И все още никой не проверява кайша на место ли е.

 
GK007Дата: Неделя, 03.12.2017, 20:12:36 | Message # 2820
Рокудан (6)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 159
Статус: Офлайн
Колеги най-накрая намерих заден лагер главина ОЕМ NTN, сега въпросът лесна ли е смяната му? Има ли някаква определена степен на затягане която трябва да знам?Искам да пробвам сам да го сменя, че един майстор ми взе 40лв да ми каже че предния лагер който купих не бил за този прелюд... Направо вече нямам думи
 
Форум » Общи дискусии (General Discussions) » Общи дискусии (General Discussions) » Кратки и бързи въпроси.
Search:

Being second is to be the first of the ones who lose.

- Ayrton Senna

I have no idols. I admire work, dedication and competence.

- Ayrton Senna

Success is 99 percent failure.

- Soichiro Honda

We only have one future, and it will be made of our dreams, if we have the courage to challenge convention.

- Soichiro Honda

Some dream to escape reality, some to change it forever.

- Soichiro Honda

Wherever I go, everyone is a little bit safer because I am there. Whenever I return home, everyone is happy I am there.
Wherever I am, anyone in need has a friend. It's a better life!

- Robert L.Humphrey

It is difficult to understand the universe if you only study one planet.

- Miyamoto Musashi

Our greatest glory is not in never failing, but in rising each and every time we fail.

- Confucius

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.

- Confucius

When it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps.

- Confucius

The only true wisdom is in knowing you know nothing.

- Socrates

A jug fills drop by drop.

- Buddha

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

- Buddha

Teachers open the door, but you must enter by yourself.

- Chinese Proverb

Soichiro Honda
Success is 99% failure.
Many people dream of success. To me success can be achieved only through repeated failure and introspection. In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure.
Научете повече
Soichiro Honda