• Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: ZAPPA, batkosio, NSBOP  
Форум » Общи дискусии (General Discussions) » Прелюдите във форума (Member Rides) » Nightfighter Prelude H22A 4WS (Историята на един Прелюд :))
Nightfighter Prelude H22A 4WS
nightfighterДата: Неделя, 02.12.2012, 03:27:52 | Message # 1
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Отдавна се каня да напиша една темичка за нещата които съм направил по моята кола, но все не ми остава свободно време. Както и да е ,всичко започна през 2008г. малко преди да се беше родила малката ми дъщеричка,подготвяйки се за това събитие реших да разкарам дълго притежаваната от мен Honda CRX 1 генерация



с тази кола, аз и съпругата ми имахме много положителни спомени и емоции, така че решението не беше лесно, но количката беше крайно неподходяща за едно семейство с малко дете, а и вече твърдо бях решил да си взема Прелюд 4 генерация, за да се опитам да съчетая спортния дух и комфорта в едно. Е, оказа че и той не е точно ,,семейна" кола, но проблема беше лесно разрешен като купих на жената кола по неин вкус и настана мир :)

След около едномесечно търсене купих от Варна Прелюд с двигател H23A1 USDM версия с климатик , по колата имаше доста забележки,беше бита от градушка,предния капак беше ужасяващо грозно боядисан с черен емайлак и доста други , но важното беше че по купето няма и точица ръждица, двигателя и всичко останало работеше чудесно , а и като бонус колата беше с 17" лети джанти с 4 почити нови гуми.

Ето я и Прелюдката в сегашното и състояние , почити веднага след като я купих първата работа беше да я пребоядисам,на колата се бяха учили доста некадърни бояджии, които толкова бяха осрали нещата че и до сега не мога да оправя всички прикрити поразии които са направили >(
Предстои ми да сменя и боядисам наново предния капак, понеже макар че не се вижда на снимките сегашния изглежда ужасно,а и някои други места по колата се нуждаят от поправка и боядисване,но това ще стане напролет.



След това ,при посещение в една автоморга с първоначална цел да си купя глава от H22, се амбицирах да направя някои други ъпгрейди и вместо главата купих почити пълния комплект на системата 4WS.
Монтажа на системата, по една или друга причина ми отне доста време, основните моменти можете да видите в Тази тема, която така и не намерих досега време да завърша %)
Все някаква друга идея възникваше, като примерно да си сложа двигател H22A , a навия ли си нещо не се отказвам лесно и речено сторено :)



Подробности за свършената работа,за проблемите които се наложи да разрешавам, както и една доста обширна дискусия с колегите от форума може да видите в тази Тема

Добре де, ама тези сиви плюшени седалки с които бях купил колата, още от самото начало си ми бяха като трън в очите, друго си е кожата.Обаче се оказа много трудно да си намеря такъв салон в България, близо година и половина търсих и все няма и няма :( Докато това лято не изкочи едно салонче в eBay UK, и не след дълго ,,емигрира" в моята количка :)



Горе долу по същия начин още доста английски емигранти чакат редът си в един голям кашон, но затова ще разкажа като му дойде времето,вече е доста студено навън и не ми се иска да настивам с ремонти посред зимата :)
Приложени файлове: 7646263.jpg (27.3 Kb) · 3011638.jpg (26.5 Kb) · 0817385.jpg (36.0 Kb) · 0199866.jpg (25.9 Kb) · 0320883.jpg (27.5 Kb)


Редактирано от nightfighter - Неделя, 02.12.2012, 14:22:25
 
mom4i74Дата: Неделя, 02.12.2012, 20:13:42 | Message # 2
Джудан (10)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2166
Статус: Офлайн
Като сьм чувал рекса как са го издигнали в култ представям си наистина колко ти е било трудно да се разделиш с него. Вьпреки забележките за които казваш че ги има по Прелюда на снимките наистина не си личи и изглежда много готин. А и цвета много му отива. Само ми направи впечетление че не си сменил коженото маншонче на скоростния лост. Аз мойто сам си го уших. Свалих маншончето,разших го по шевовете и си извадих кройката. След като си купих кожа ,взех на майка шевната машина и го уших за 10 минути. Сега е чисто ново :)
Пс. Обаче седалките от 4-та генерация много повече ми харесват от на 5та. Имат си стила на спортна седалка .


HONDA PRELUDE 5,97, H22A5,4WS

Редактирано от mom4i74 - Неделя, 02.12.2012, 20:17:33
 
nightfighterДата: Неделя, 02.12.2012, 21:42:14 | Message # 3
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Маншончето го бях сменил тази пролет,като си купих готово , от естествена кожа за 15лв, сам виждаш на какво е заприличало само за едно лято :( , наистина ми е писнало от боклуците които се продават по нашите магазини.Все още не съм завършил изцяло салона, трябва да си направя тапетите (вложките) на вратите.Когато салона пристигна дясната предна седалка беше скъсана на няколко места,затова преди да я монтирам в колата я дадох на тапицер да я поправи,но кожата беше специфична , не можахме да открием точно същата и затова за да стане седалката перфектно използвах парчета кожа от предните вложки (те и без това не ставаха за директен монтаж поради дупката изрязана в дясната за ключа за огледалата и някои други дефекти при демонтажа и траанспорта) а и нямах средната секция на барчето между задните седалки.Средната секция ми я направи тапицера миналия месец,стана много хубаво,позабавих нещата с останалите елементи понеже имах много други разходи , но за тази седмица сме се разбрали да ми направи и предните вложки,даже днес ги свалих от корите.Маншончето мисля да го направя от същата кожа при този тапицер, ама това ще е най накрая.

п.с. Рексчето беше мое в продължение на много години(около 10) ,през това време смених около 7-8 други коли,но него не си го давах :) Никак не ми се продаваше,понеже бях вложил много труд , старание и мерак в него , но всяко нещо си има край, не съжалявам че го смених с Прелюда, но спомените които имам с него са незабравими :)

Ето още една от малкото снимки които имам в дигитален вид с тази кола ,но пък на нея са и двете мои любими :)

Приложени файлове: 1661483.jpg (43.6 Kb)


Редактирано от nightfighter - Неделя, 02.12.2012, 22:02:44
 
nightfighterДата: Четвъртък, 20.12.2012, 17:22:32 | Message # 4
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Днес, си взех от тапицера вложките за предните кори и съм много доволен от работата която е свършил.Както бях споменал преди , кожата от предните вложки които пристигнаха от Англия отиде за ремонт на дясната седалка,а и поради това че бяха от кола с RHD дупката на копчето за регулиране на огледалата беше на дясната кора.Първоначално исках да ги тапицирам по модела на оригиналните JDM вложки,като на снимката



но се оказа че по този начин ще отиде доста повече кожа , като при това дупчената е много скъпа.От финансови съображения се наложи да променя първоначалния замисъл,и се получи следното:





На мен ми харесва крайния резултат и съм доволен че послушах съвета на тапицера,човека е истински професионалист в своята дейност!
Лепилото още не е добре изсъхнало и ми казаха да изчакам няколко дни преди да ги монтирам.
Приложени файлове: 6919135.jpg (44.3 Kb) · 7192443.jpg (152.0 Kb) · 1451264.jpg (141.6 Kb) · 2791070.jpg (141.5 Kb) · 0342874.jpg (155.9 Kb)
 
GarfiДата: Четвъртък, 20.12.2012, 18:40:05 | Message # 5
just driver

Град/Държава: Grindavík/Iceland
Група: Приятели
Съобщения: 2104
Статус: Офлайн
Така като гледам по снимките си намерил доста добър тапицер.
 
VIPER-CHДата: Четвъртък, 20.12.2012, 22:07:05 | Message # 6
BIKER

Град/Държава: Sliven/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 4176
Статус: Офлайн
Добра е изработката ,браво :)

"Човек преживява повече за 5 минути на мотор , отколкото някои за цял живот "-Бърт Мънро
 
NightRiderДата: Петък, 21.12.2012, 00:19:27 | Message # 7
Aristocrat

Град/Държава: Cole Bay/Netherlands Antilles
Група: Приятели
Съобщения: 3685
Статус: Офлайн
и според мен е станало супер .честито :)




The Flying Dutchman FOR SALE Продава се
 
eDanielДата: Петък, 21.12.2012, 02:16:12 | Message # 8
CULTIST
4G BB2 H22A MT

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Администратори
Съобщения: 3030
Статус: Офлайн
Добре е станало, браво :)


プレリュード 夢のカ
 
aλexandroДата: Петък, 21.12.2012, 16:19:38 | Message # 9
Хачидан (8)

Град/Държава: Vratsa/Bulgaria
Група: Редактори
Съобщения: 693
Статус: Офлайн
На мен също много ми харесва.
Да питам само това нали ще го боядисаш?

Приложени файлове: 7469478.jpg (223.4 Kb)


 
nightfighterДата: Петък, 11.01.2013, 02:25:27 | Message # 10
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Преди няколко дни, се сдобих с една дълго търсена и много желана от мен екстра, а именно с JDM халогенчета.Фарчетата бяха понесли доста повреди, от камъчета по стъклата, стойките им също не бяха в цветущо състояние,което не е изненадващо и се очакваше.
Така че първата ми работа беше да ги разглобя,почистя от ръждата и боядисам.



Едната стойка,беше в много лошо състояние, имаше изкривени елементи,така че за да я изправя се наложи да отрежа закрепващия подвижната за неподвижната част нит.То и без това оригинално нитована беше само от едната страна,а от другата беше завряна една доста голяма видия.
След като много старателно изправих външната и вътрешната част,така че въобще да не си личи къде е било изкривено , с помоща на дремела и използвайки много от работните приставки към него изчистих до блясък, навсякъде където имаше ръжда по метала.Почистената повърхност обработих с преобразувател на ръжда и след това боядисах със специална боя за метали, запечатваща и предотвратяваща възникването на корозиа.

Следващото с което се заех беше да полирам стъклата, това беше една от най-трудните задачи.Стъклото е много твърдо и трудно се обработва.За да се заличат следите от удари на малки камъчета единствения начин е да се отнеме слой от стъклото, а това се оказа че става трудно,бавно и с много търкане.

Така изглеждаше стъклото преди моята интервенция; А след нея се получи следното;



Не можаха да се премахнат на 100% всички наранявания понеже някои бяха доста дълбоки,трябваше да отнемам много, а и ми писна да търкам.Първоначално ползвах дремела с диамантените свредла за гравиране за грубо търкане,след това водна шкурка 400, 1000 и полир паста на 3М първи номер (най грубата ).
Приложени файлове: 2830967.jpg (37.3 Kb) · 4012299.jpg (51.0 Kb) · 6626715.jpg (36.8 Kb) · 2410658.jpg (26.4 Kb) · 0895149.jpg (26.4 Kb)


Редактирано от nightfighter - Петък, 11.01.2013, 17:24:17
 
nightfighterДата: Петък, 11.01.2013, 02:27:22 | Message # 11
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
В момента едното халогенче е почити изцяло завършено, а другото на втората снимка от дясно, когато съм правил тези снимките още не го бях почвал.Извърших аналогичните процедури по него, но след като го отворих, се оказа че вътрешната лупа е спукана :(
Излишно е споменавам че ми се скапа настроението и мерака за работа когато я видях.Интересното е, че този халоген не беше отварян откакто е излезнал от завода,беше си с оригиналните болтове тип Т10, а и видях много зор докато отвия болтовете за кръстата отверка.Даже на два от тях им пилих главите с дремела докато влезе ключе 6 и чак с него успях да ги отвия.Направо не мога да си обясня, как се е спукала тази лупа.Единствено обяснение което ми идва на ума , е от температурните разширения и свивания при продължителна работа или кой знае.



За сега, мисля да залепя лупата при някой който поправя стъкла,но това ще стане другата седмица,понеже човека с когото говорих в момента е ангажиран.По нататък ще се оглеждам за такава, или подобна лупа или за някое друго халогенче, пък ще видим и колко добре ще си свърши работата и стъкларя.



По декоративното капаче също имаше доста работа,върху него имаше 3 слоя боя и остатъци от шприц кит под нея.Изтърках с водна шкурка всичко,така че да се покаже оригиналния плепсиглас,и с 3М пастата го полирах.Необходимо е да се пастира още веднъж, и да се лакира , но това ще го правя малко по нататък.

Приложени файлове: 7150152.jpg (49.9 Kb) · 7084888.jpg (57.2 Kb) · 0493577.jpg (32.1 Kb) · 1184378.jpg (85.7 Kb) · 3848458.jpg (69.1 Kb)


Редактирано от nightfighter - Петък, 11.01.2013, 17:19:18
 
GarfiДата: Петък, 11.01.2013, 17:22:30 | Message # 12
just driver

Град/Държава: Grindavík/Iceland
Група: Приятели
Съобщения: 2104
Статус: Офлайн
Мераклия си ;) не като мен в тия студени дни нищо не ми се пипа.
 
nightfighterДата: Понеделник, 28.01.2013, 01:24:00 | Message # 13
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Антенката пристигна преди 4-5 дни,но още не ми е останало  време да монтирам новата пръчка.Иначе изглежда добре ,само снимката  е кофти но телефона толкова може :) Тези дни ако успея да я сложа ще пиша дали пасва и работи добре.



А ето как се получи и предната лява врата в почити изцяло завършен вид,благодарение на policaja всички пласмаски са оригинално черни и не се наложи да боядисвам нищо.Мерси колега!Дясната засега не е готова, имам още малко работа по нея.



Приложени файлове: 1075281.jpg (89.9 Kb) · 6597925.jpg (128.2 Kb) · 5383895.jpg (116.1 Kb) · 5281807.jpg (107.8 Kb)


Редактирано от nightfighter - Понеделник, 28.01.2013, 01:35:22
 
nightfighterДата: Събота, 10.08.2013, 22:53:22 | Message # 14
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Малко ъпгрейдче ,завършено тези дни,макар че от дълго време работя по него. Таблото е преработено от RHD,така че да става за
LHD което ми костваше доста време и труд.

 



Подробности за извършената от мен работа,както и повече снимки, може да намерите като допълнение в темата започната от Дани
ТУК
Приложени файлове: 4853786.jpg (170.0 Kb) · 1900199.jpg (165.5 Kb) · 2712887.jpg (140.5 Kb) · 1695647.jpg (173.5 Kb)
 
mom4i74Дата: Събота, 10.08.2013, 23:04:23 | Message # 15
Джудан (10)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2166
Статус: Офлайн
Поздравления за труда и тьрпението да го направиш !

HONDA PRELUDE 5,97, H22A5,4WS
 
Форум » Общи дискусии (General Discussions) » Прелюдите във форума (Member Rides) » Nightfighter Prelude H22A 4WS (Историята на един Прелюд :))
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Being second is to be the first of the ones who lose.

- Ayrton Senna

I have no idols. I admire work, dedication and competence.

- Ayrton Senna

Success is 99 percent failure.

- Soichiro Honda

We only have one future, and it will be made of our dreams, if we have the courage to challenge convention.

- Soichiro Honda

Some dream to escape reality, some to change it forever.

- Soichiro Honda

Wherever I go, everyone is a little bit safer because I am there. Whenever I return home, everyone is happy I am there.
Wherever I am, anyone in need has a friend. It's a better life!

- Robert L.Humphrey

It is difficult to understand the universe if you only study one planet.

- Miyamoto Musashi

Our greatest glory is not in never failing, but in rising each and every time we fail.

- Confucius

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.

- Confucius

When it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps.

- Confucius

The only true wisdom is in knowing you know nothing.

- Socrates

A jug fills drop by drop.

- Buddha

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

- Buddha

Teachers open the door, but you must enter by yourself.

- Chinese Proverb

Soichiro Honda
Success is 99% failure.
Many people dream of success. To me success can be achieved only through repeated failure and introspection. In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure.
Научете повече
Soichiro Honda