• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: ZAPPA, NSBOP, batkosio  
Форум » Технически дискусии (Technical Discussions) » Общи технически дискусии (Common Technical Discussions) » Палене след престой (Трудно палене)
Палене след престой
baba_mravДата: Петък, 28.04.2017, 18:50:44 | Message # 1
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 76
Статус: Офлайн
Здравейте проблемите с моята кола нямат край.Имам няколко въпроса.
1. След продължителен престой колата пали трудно.Кара се предимно на газ. Пали на бензин(винаги) и преди да се паркира (за продължително време) се обръща на бензин около километър + времето докато се паркира . Колата се кара всеки ден и изминавам от 800 до около 1200км градско на месец. На месец изгаря минимум по 40лв 100октана от ОМВ. Горивния филтър е нов на около 2000км.
Проблема е. Сутрин или след обед след престой (6-7часа) колата пали трудно на бензин (на газ не паля и не съм пробвал). Давам на контакт изгасва чека и завъртам за 3-4секунди и пускам.Втори път ,трети до четири пъти и все по 4сек.Пробвах да задържа повече 8-10сек (сърцето ми се скъса) не пали.Запали ли веднъж после пали от раз.Забелязвам че колкото повече стой пали по трудно. Каква може да е причината.
2. Като изгася колата се чува едно изсъскване това нормално ли е.
3.Като отвия капачката на резервоара пак съска мисля че става вакум в резервоара (не съм сигурен може и налягане да е) каква може да е причината.
За сега това се сещам.
Благодаря за отделеното време.
 
bardyziДата: Петък, 28.04.2017, 20:23:47 | Message # 2
Нанадан (7)

Град/Държава: Varna/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 332
Статус: Офлайн
Съскането е нормално,непаленето е много възможно да е от нагорял палец.Зачистиго с нещо и виж как ще е.

Животът е кратък. Трябва ни скорост, за да постигнем това, което желаем. С.Хонда
 
nightfighterДата: Петък, 28.04.2017, 20:55:21 | Message # 3
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
За мен това е симптом че няма гориво, тоест по някаква причина в бензиновите магистрали налягането на бензина пада и е необходимо време докато помпата нагнети отново. Простичко казано:на загасена кола,след като е престояла отвий болта с дифтунгите който е на бензиновия филтър, трябва да шурне бензин и то под налягане ,ако не,тогава на бензиновата рейката има едно клапанче с маркучле на него, смени го и виж как ще е след това.
 
bardyziДата: Петък, 28.04.2017, 21:20:08 | Message # 4
Нанадан (7)

Град/Държава: Varna/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 332
Статус: Офлайн
Ако е с 5-та, ще се озори да одвие болта на горивният филтър.

Животът е кратък. Трябва ни скорост, за да постигнем това, което желаем. С.Хонда

Редактирано от bardyzi - Петък, 28.04.2017, 21:20:47
 
nightfighterДата: Събота, 29.04.2017, 00:11:43 | Message # 5
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Защо? Какво е по особеното при 5 ген?Няма значение, мисля че  идеята е ясна,да провери дали има налягане в бензиновата рейка.
 
bardyziДата: Събота, 29.04.2017, 14:56:20 | Message # 6
Нанадан (7)

Град/Държава: Varna/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 332
Статус: Офлайн
Два дни ми сменяха горивният филтър в Хонда! :D

Животът е кратък. Трябва ни скорост, за да постигнем това, което желаем. С.Хонда
 
baba_mravДата: Неделя, 30.04.2017, 19:05:15 | Message # 7
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 76
Статус: Офлайн
Моя филтър го смених за около 30мин . Тези дни ще пробвам дали държи налягане и ще пиша.
 
GK007Дата: Неделя, 30.04.2017, 23:32:02 | Message # 8
Рокудан (6)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 159
Статус: Офлайн
Сменял ли си големия филтър на газта и малкия в редуктора? Имах същия проблем, филтрите си бяха за смяна. След като ги смених се оправи паленето.
 
baba_mravДата: Понеделник, 01.05.2017, 06:25:38 | Message # 9
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 76
Статус: Офлайн
Сменени са .Сменени са и кабели (не помня каква марка бяха) ,свещи (иридиеви), капачката и палеца са нови .
 
nightfighterДата: Понеделник, 01.05.2017, 16:13:46 | Message # 10
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Quote baba_mrav ()
Сменял ли си големия филтър на газта и малкия в редуктора?

Тези филтри трябва периодично да се сменят,горе долу на всяка смяна на маслото.Само че не виждам какво общо имат те, с трудното първоначално палене на бензин след престой!!

п.с. Ти си с газов инжекцион нали?????


Редактирано от nightfighter - Понеделник, 01.05.2017, 16:16:10
 
baba_mravДата: Понеделник, 01.05.2017, 17:58:11 | Message # 11
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 76
Статус: Офлайн
Днес след престой от 4-5часа развих болта на филтъра (както каза колегата nightfighter) и нямаше бензин .Не да има под налягане едвам намокри дефтунгата.
Колегата nightfighter беше прав бензиновите магистрали са празни .Ако беше клапана за налягането маркуча от рейката  до филтъра щеше да е пълен с бензин.
Заподозряна е бензиновата помпата или нещо около нея.
Иначе на бензин колата си пълни километража.Това означава че помпата прави достатъчно налягане.
 
nightfighterДата: Понеделник, 01.05.2017, 19:56:22 | Message # 12
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
В бензиновата помпа трябва да има клапан който да се затвори,след като помпата спре и да подържа налягането в бензиновите магистрали.Не знам дали е възможно да се отремонтира ( т.е. да се отвори и почисти, или е капсоловано - би трябвало да представлява съчма с пружинка), ако сваляш помпата моля снимай :)
Клапанчето на рейката  регулира налягането в рейката в зависимост от разреждането в смукателя, отваря и затваря маркуча за обратния бензин.Също има клапан със съчма и мембрана на която вакума в колектора  въздейства и в зависимост от деференциалната разлика между двете налагания го отваря и затваря, регулира налягането на бензина по време на работа на двигателя ! По важното в твоя случай е че При загасен двигател трябва да е затворено.Правилната работа на тези два клапана определя да се запази налягането в бензинопроводите до следващото стартиране на двигателя. Един на входа и един на изхода.Понеже не знаем кой е прецакан ти предложих първо да провериш или смениш този на рейката понеже е на достъпно място.


Редактирано от nightfighter - Понеделник, 01.05.2017, 20:12:57
 
VIPER-CHДата: Понеделник, 01.05.2017, 22:56:46 | Message # 13
BIKER

Град/Държава: Sliven/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 4176
Статус: Офлайн
Сменяй клапана на рейла,ще се оправи.Има и още един вариант ако някой от инжекторите изтърва гориво но това е рядък случай.Как е нивото на маслото?

"Човек преживява повече за 5 минути на мотор , отколкото някои за цял живот "-Бърт Мънро
 
baba_mravДата: Вторник, 02.05.2017, 06:04:40 | Message # 14
Сандан (3)

Град/Държава: /
Група: Напреднали
Съобщения: 76
Статус: Офлайн
Маслото не съм забелязал да се покачва или да мирише на бензин.
Клапана на рейката  ще е първо. Остава да намеря клапан и да го сменя.
Помпата после око не се оправи.


Редактирано от baba_mrav - Вторник, 02.05.2017, 06:48:26
 
nightfighterДата: Вторник, 02.05.2017, 20:08:05 | Message # 15
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Твоя проблем явно се оказа силно "заразен" :) От тази сутрин и днес през деня, и аз имам същите "симптоми" само че не на Прелюда а на ЦРВ-то :( :( :(
 
Форум » Технически дискусии (Technical Discussions) » Общи технически дискусии (Common Technical Discussions) » Палене след престой (Трудно палене)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Being second is to be the first of the ones who lose.

- Ayrton Senna

I have no idols. I admire work, dedication and competence.

- Ayrton Senna

Success is 99 percent failure.

- Soichiro Honda

We only have one future, and it will be made of our dreams, if we have the courage to challenge convention.

- Soichiro Honda

Some dream to escape reality, some to change it forever.

- Soichiro Honda

Wherever I go, everyone is a little bit safer because I am there. Whenever I return home, everyone is happy I am there.
Wherever I am, anyone in need has a friend. It's a better life!

- Robert L.Humphrey

It is difficult to understand the universe if you only study one planet.

- Miyamoto Musashi

Our greatest glory is not in never failing, but in rising each and every time we fail.

- Confucius

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.

- Confucius

When it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps.

- Confucius

The only true wisdom is in knowing you know nothing.

- Socrates

A jug fills drop by drop.

- Buddha

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

- Buddha

Teachers open the door, but you must enter by yourself.

- Chinese Proverb

Soichiro Honda
Success is 99% failure.
Many people dream of success. To me success can be achieved only through repeated failure and introspection. In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure.
Научете повече
Soichiro Honda