• Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: ZAPPA, NSBOP  
Форум » Общи дискусии (General Discussions) » Аудио / Мултимедия (Audio / ICE) » Избор на плеър за хондата. (Помагайте за коледният подарък.)
Избор на плеър за хондата.
addictedДата: Понеделник, 09.12.2013, 21:09:41 | Message # 1
Нанадан (7)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 346
Статус: Офлайн
Здравейте. Скъпата ще ми подари ново кастофонче за коледа, понеже в момента найстина съм с касетофонче.И от наводненият пазар незнам какво да си избера, има разни алпайни, пайнери, сонита и така нататък.
За момента се чудя върху тези три модела:

http://www.technopolis.bg/b2c....-X311RR
Цената е нормална, много ги хвалят че свирели, и няма да стърчи флашката отпред.

http://www.technopolis.bg/b2c....X3500UI
Цената е още по добра, дразни ме че ще стърчи флашка отпред но пък вече има късички такива, и много ми харесва светенето в различни цветове, ще заспи в прелюда(даже си го представям)

http://www.technopolis.bg/b2c....-8400BT
Скъп ми е и ще се наложи да си го доплатя..обаче има и блутуут има два USB порта отзад, има слот за SD карта до 32GB което ще реши проблемите с флашките, пак свети в най различни цветове, и като дизайн най ми допада.Ама незнам дали си струва найстина, дали има нещо общо с небезизвестните 8-ма и 9-та серия от едно време, щото като звукови настройки е същият като горният ама по шарен.

В момента съм само с предна линия(двулентово сони и оригиналните високи) която ще подменя след плеъра, за в бъдеще мисля да си остана само на предна линия като според зависи каква си купя може да я подпра с усилвател.Както знаете багажника на прелюда е малък та басбокс едва ли ще има такъв.
Общо взето искам да имам една добре свиреща(няма да ходя на SQ надпревари) и функционална системка.Всяка екстра в плюс е добре дошла, въпросът е струва ли си.
Надявам се да ми помогнете в избора, ако имате други предложения давайте ги, принципно бъджета е 250-300 лева и важат само предложения за нов от магазина плеър.

п.с.много ми харесват моделите на кенууд, тези с графичните дисплей и DSP-то(който май също светят в различни цветове) но са доста над бюджета ми(на скъпата де).


 
eDanielДата: Понеделник, 09.12.2013, 23:05:18 | Message # 2
CULTIST
4G BB2 H22A MT

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Администратори
Съобщения: 3030
Статус: Офлайн
Alpine не ти препоръчвам изобщо. За другите ще получиш мнение от колегите.


プレリュード 夢のカ
 
InnДата: Вторник, 10.12.2013, 12:13:51 | Message # 3
Йондан (4)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 97
Статус: Офлайн
аз съм със Sony и съм доста доволна ... но между твоите варианти съм против Alpine също.. вярно добри са от към качество, но от към настройки са ми много орязани, а и неудобни, но пък може би защото съм свикнала с друг тип CD :)
 
schnappsДата: Вторник, 10.12.2013, 12:38:59 | Message # 4
Рокудан (6)

Град/Държава: Stara Zagora/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 241
Статус: Офлайн
Пайнера 8ма серия,много добър плейер.Аз бях с 6та серия модел 2009 и беше супер,а тука е на още по-горно ниво.Всички пайнери от 6та серия нагоре са чудесни.
 
HakДата: Вторник, 10.12.2013, 16:32:31 | Message # 5
Рокудан (6)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 216
Статус: Офлайн
Аз ще пиша преди колегата rollin да ме изпревари  :D Алпина(от изброените) е боклук и няма за какво да си го взимаш. Основната разлика между другите 2 радиа, които и ДВЕТЕ са много добри е че по-евтиното има само 2 изхода за усилвател, докато другото има 3. Така че за системата която си планирал и двете са достатъчни. Като функции също са еднакви, поне до колкото виждам и имаш една разлика от 100 - 120 лева, която идва САМО от Блутуута. Тук вече само ти знаеш дали ще ти трябва или не. Основен плюс е на момента да можеш да си пуснеш нещо, без да се налага да свалаш/слагаш флашката. Ако не ти е проблем - не давай излишни пари отгоре.

Аз бих си взел 2 - рото ако бях на твоя място.  :p


Редактирано от Hak - Вторник, 10.12.2013, 16:32:41
 
schnappsДата: Вторник, 10.12.2013, 17:47:32 | Message # 6
Рокудан (6)

Град/Държава: Stara Zagora/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 241
Статус: Офлайн
Въобще не съм съгласен,че са едни и същи.Разликата в качеството на звука е огромна.
8цата има по-голям избор от настройки на еквалайзера,24 битов D/A Converter,повече настройки на баса включително лоуднес избор.Отделно ,че и е по-красив на външен вид.
 
addictedДата: Вторник, 10.12.2013, 19:24:44 | Message # 7
Нанадан (7)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 346
Статус: Офлайн
Ясно алпайна отпада от надпреварата.Остава да си избера от наличните пайнери.Незнам дали вобще някога ще го ползвам тоя блутут...И да попитам по запознатите, новите пайнери с графични дисплей имат ли индикатори като по старите такива(стрелкички който се движат в такта на музиката и други такива), защото по клиповете в интернета никаде не виждам такова нещо и ще е тъпо да са го спестили.Също така екстрата микстракс струва ли си и вобще ползва ли се?
За момента се заглеждам и по останалите модели от 7-ма, 8-ма и 9-та серия на пайнер, и найстина освен шаренийка не предлагат нищо повече от 3500UI.В тази ситуация показателен става дизайна, и честно казано бих се разделил с някой лев само да не стърчи флашка отпред и да няма цепка за диска...


 
MkillaДата: Вторник, 10.12.2013, 19:59:55 | Message # 8
5th gen F20A4

Град/Държава: Sofia, Sofiya/
Група: Приятели
Съобщения: 2171
Статус: Офлайн
Всички дават мнения за CD обаче с какви колони си ? Каквото и да избереш , ако ще най-добрият и скъп CD/MP3 player то с избушени колони ( а то ако са заводските са такива най-вероятно ) няма да получиш добро качество.Огледай се за нещо компромисно между цена/качество ако не мислиш да правиш качествено озвучаване.В диапазона м/у 100 и 150 лева има идеални такива предложения , даже Zappa продаваше и такъв Honda но не знам дали го има още.Не набивай пари ако не мислиш да сменяш и колоните , това бих ти дал като съвет а пък то марките са като цвета на колата в днешно време а и каквото да избереш , всичко общо взето идва от 1 място , само надписа е различен.

Да живеят китайците и индийците ! :)

P.S Отваряхме миналата година телевизор JVS с приятел техник.Ако махнем надписа на самият телевизор отпред "JVS" то вътре имаше всякакви други марки но не и тази :) То не бяха платки , лампички и тн.. Panasonic , Samsung , Sony...


Honda Prelude 5th gen F20A4 - sold
Honda Civic FN2 Type R - now
Honda Civic Aerodeck - now


Редактирано от Mkilla - Вторник, 10.12.2013, 20:04:17
 
addictedДата: Вторник, 10.12.2013, 20:06:09 | Message # 9
Нанадан (7)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 346
Статус: Офлайн
Не съм с оригиналните колони ама това не пречи да са избушени.След плеъра ще ги сменям с някаква компонентна система, може би херц(ефтини са) или един алпайн с алуминиево шаси(не помня модела) това ще го мислим по нататък.

Сега се взима "сърцето" на системата, което до един момент(цена) ще е подарък от скъпата, нататък ще си го доплащам.
И силно ме притеснява факта че сегашните високи серии на пайнер нямат нищо повече с тези отпреди години, май са само по шаренки.




Редактирано от addicted - Вторник, 10.12.2013, 20:27:19
 
HakДата: Вторник, 10.12.2013, 21:35:49 | Message # 10
Рокудан (6)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 216
Статус: Офлайн
http://www.pioneer.eu/uk/products/archive/DEH-8400BT/page.html

http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Car/CD-Receivers/DEH-X3500UI

Quote schnapps
по-голям избор от настройки на еквалайзера


Аз не ги виждам тия настройки на еквалайзера ;) Единия има 5 бандов еквалайзер, и другия има същия + 5 вградени настройки в радиото ако случайно ти не знаеш тия неща за какво са изобщо да ти ги избере радиото(Денс, Вокал, Бас и т.н). Въпросния Д/Ц конвертер също е абсолютно СЪЩИЯ 24 битов. И за капак евтиното радио има и 3 степенен Лауднесс. Така че наистина не мога да си обясня от къде ще дойде огромната разлика в звука.

Принципно второто радио не съм го чувал...така че освен ако не говориш от собствен опит - не виждам от къде ще дойде разликата ;)

@addicted

Микстракса е най-тъпата възможна функция на радиото. Като го пуснеш цялото радио започва да свети като в циганска дискотека. И всяко светване е в ритъм с песента, която си пуснал. И другата супер полезна функция е че САМО сменя песните от една на друга малко преди да са приключили. Хората са се опитали да направят нещо като вливанията при ДиДжеите ама хич не им се е получило :D

И за флашката малко също е под въпрос. От една страна ако ти е отпред при много лашкане на дупки и много бързане с ваденто/слагането на флашката може да ти се прецака УСБ-то, което става супер досадно. АКо пък флашката ти излиза с кабел отзад - трябва да измислиш къде да го изведеш. СЪответно трябва да пробиеш някъде или в пепелника или в шкафчето под радиото :)
 
 
П.С. Ако се интересуваш колега - веднага ти продавам компонентната ми системс (Херц) отпред , защото проекта вече ми е слаб и започвам друг. Колоните са в гаранция още :p


Редактирано от Hak - Вторник, 10.12.2013, 21:39:04
 
addictedДата: Вторник, 10.12.2013, 22:10:33 | Message # 11
Нанадан (7)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 346
Статус: Офлайн
USB-то ще го изкарам в жабката на прелюда, пък дано поне тя се сабере, че за друго място няма.
Със сигурност няма никаква разлика в звученето на двата плеъра, разликата в цената идва от допълнителните екстри и дизайна който ще е решаващ.
Ясно е че като звукови качества няма какво да ги коментираме тея пайнери, единственият съвременен модел който има някакви по истински настройки и DSP e Pioneer DEH-80PRS който вече ми е много скъп.
Сега ще поразгледам и сонитата да видя там какво има, но в служебните коли има все сонита и различни модели и някак си не ме кефят.


 
bumblebeeДата: Вторник, 10.12.2013, 23:54:41 | Message # 12
Нидан (2)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 34
Статус: Офлайн
Pioneer 100% :)

Моника
 
rollinДата: Сряда, 11.12.2013, 00:03:42 | Message # 13
Джудан (10)

Град/Държава: Pyrvomay/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 1271
Статус: Офлайн
Ако решиш да е 8400БТ мога да ти го предложа запазен втора ръка :)
http://prodavalnik.com/pioneer....6188427


0898 765 126 - Недко
www.caraudio-bg.com
Ground Zero BG във facebook
 
NSBOPДата: Сряда, 11.12.2013, 11:21:48 | Message # 14
МВР НСБОП
4G BB2 H22A MT

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Поддръжка
Съобщения: 2055
Статус: Офлайн
Quote addicted ()
USB-то ще го изкарам в жабката на прелюда, пък дано поне тя се сабере, че за друго място няма.

Аз съм си изкарал USB-то в пепелника.


 
hkrinkleДата: Сряда, 11.12.2013, 13:56:08 | Message # 15
Йондан (4)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 95
Статус: Офлайн
Само SONY. :)
 
Форум » Общи дискусии (General Discussions) » Аудио / Мултимедия (Audio / ICE) » Избор на плеър за хондата. (Помагайте за коледният подарък.)
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Being second is to be the first of the ones who lose.

- Ayrton Senna

I have no idols. I admire work, dedication and competence.

- Ayrton Senna

Success is 99 percent failure.

- Soichiro Honda

We only have one future, and it will be made of our dreams, if we have the courage to challenge convention.

- Soichiro Honda

Some dream to escape reality, some to change it forever.

- Soichiro Honda

Wherever I go, everyone is a little bit safer because I am there. Whenever I return home, everyone is happy I am there.
Wherever I am, anyone in need has a friend. It's a better life!

- Robert L.Humphrey

It is difficult to understand the universe if you only study one planet.

- Miyamoto Musashi

Our greatest glory is not in never failing, but in rising each and every time we fail.

- Confucius

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.

- Confucius

When it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps.

- Confucius

The only true wisdom is in knowing you know nothing.

- Socrates

A jug fills drop by drop.

- Buddha

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

- Buddha

Teachers open the door, but you must enter by yourself.

- Chinese Proverb

Soichiro Honda
Success is 99% failure.
Many people dream of success. To me success can be achieved only through repeated failure and introspection. In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure.
Научете повече
Soichiro Honda