• Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: ZAPPA, batkosio, NSBOP  
Форум » Общи дискусии (General Discussions) » Прелюдите във форума (Member Rides) » Cookie Monster's Prelude H22A5 4WS (New to the club)
Cookie Monster's Prelude H22A5 4WS
cookie_monsterДата: Неделя, 29.11.2015, 22:34:46 | Message # 1
Сандан (3)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 55
Статус: Офлайн
Здравейте,
За мое голямо щастие вече съм собственик на Prelude V '97 H22A5 4WS (за съжаление към момента тази система не работи, но се надявам да успея да я поправя в близко бъдеще). Колата е в стоков вид, бъдещите планове са предимно за bolt-ons - I/E/H - но в момента най-наложително ми е да си купя зимни гуми :D Това е първата ми Хонда, така че всички съвети и наставления относно каквото и да е по автомобила са добре дошли :) Ето и малко снимки (извинявам се за качеството - нащраках ги набързо преди да се стъмни, а камерата на телефона ми не е особено добра). Обещавам да направя по-хубави когато ми остане време.

Приложени файлове: 7566102.jpg (595.7 Kb) · 4354744.jpg (586.7 Kb) · 9795858.jpg (607.9 Kb)


Prelude 5th Gen H22А5 4WS M/T
 
eDanielДата: Неделя, 29.11.2015, 23:36:45 | Message # 2
CULTIST
4G BB2 H22A MT

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Администратори
Съобщения: 3030
Статус: Офлайн
Добре дошъл и честит-а 5-ца! От кой град си? Заповядай за първо време на някоя среща да се запознаеш с местните колеги :)


プレリュード 夢のカ
 
cookie_monsterДата: Понеделник, 30.11.2015, 07:19:28 | Message # 3
Сандан (3)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 55
Статус: Офлайн
eDaniel, от София съм. Уж оправих адреса през s1.uid.me (понеже не виждам опция да го променя във форума), но явно не се е ъпдейтнало :?

Edit:в момента гумите ми са 215/45/17, какъв размер зимни гуми е удачно да си взема? Същия или може например 205/45/17?


Prelude 5th Gen H22А5 4WS M/T

Редактирано от cookie_monster - Понеделник, 30.11.2015, 10:36:41
 
ZAPPAДата: Понеделник, 30.11.2015, 13:17:29 | Message # 4
ARTIST

Град/Държава: Veliko Tyrnovo/Bulgaria
Група: Редактори
Съобщения: 1956
Статус: Офлайн
Available to users only

PRELUDE 2.2 TYPE S
 
cookie_monsterДата: Понеделник, 30.11.2015, 14:00:56 | Message # 5
Сандан (3)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 55
Статус: Офлайн
ZAPPA, мерси, и за мен това е оптимално, но не мога да намеря 16ки стоманени джанти, а няма много време до първия сняг :(

Prelude 5th Gen H22А5 4WS M/T
 
ZAPPAДата: Понеделник, 30.11.2015, 14:10:46 | Message # 6
ARTIST

Град/Държава: Veliko Tyrnovo/Bulgaria
Група: Редактори
Съобщения: 1956
Статус: Офлайн
Available to users only
Приложени файлове: 6687967.png (343.3 Kb)


PRELUDE 2.2 TYPE S
 
nightfighterДата: Вторник, 01.12.2015, 00:21:30 | Message # 7
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Добре дошъл колега и честита ти придобивка!
 
cookie_monsterДата: Вторник, 01.12.2015, 20:10:11 | Message # 8
Сандан (3)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 55
Статус: Офлайн
nightfighter, благодаря :) По темата с джантите - тази зима ще карам с грозни стоманени 16" като временно решение, а пък за другата ще си взема алуминиеви.

Prelude 5th Gen H22А5 4WS M/T
 
MkillaДата: Вторник, 01.12.2015, 21:11:36 | Message # 9
5th gen F20A4

Град/Държава: Sofia, Sofiya/
Група: Приятели
Съобщения: 2171
Статус: Офлайн
Честито колега :) По-малко проблеми и повече приятни емоции с автомобила.

Honda Prelude 5th gen F20A4 - sold
Honda Civic FN2 Type R - now
Honda Civic Aerodeck - now
 
cookie_monsterДата: Вторник, 01.12.2015, 22:00:54 | Message # 10
Сандан (3)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 55
Статус: Офлайн
Благодаря за пожеланията! Докато чакам да дойде уикенда и да сложа зимните обукви, ще поразпитам за най-наложителния ремонт по Прелюда - заден ляв долен шарнир. Mkilla, доколкото съм чел из темите, ти си поръчвал от Щатите и си сменял задни шарнири - ако имаш време и желание, моля те да ми драснеш едно съобщение за малко разяснения :)

Prelude 5th Gen H22А5 4WS M/T
 
cookie_monsterДата: Събота, 19.12.2015, 19:01:34 | Message # 11
Сандан (3)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 55
Статус: Офлайн
Лек ъпдейт:

Шарнирът е сменен, ремъците също. Днес смених и маслото и съм готов за зимни разходки. Днес също така проверих и каква грешка дава 4WS-а: Error code 20: Main steering angle sensor: F. Важно е да отбележа, че воланът ми не е центриран както трябва - вместо в неутрална позиция (при движение направо) да е на 12 часа, е на около 10. Мисля си, че това може да бърка 4WS :? След празниците съм решил да отида на реглаж в Бултрако и след това ще ресетна контролния юнит на 4WS. Всички коментари и съвети относно справянето с Error code 20 са добре дошли :)


Prelude 5th Gen H22А5 4WS M/T
 
eldesaДата: Неделя, 20.12.2015, 09:45:09 | Message # 12
Джудан (10)

Град/Държава: /Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 1207
Статус: Офлайн
Добре дошъл сред нас  във форума и честито за прелюда.Дълго и безавариино да си го караш.

п.п. От снимките горе виждам че единия габарит не ти свети на десния стоп (вътрешния).Трябва да свети като лявия с 2 светлини .




Редактирано от eldesa - Неделя, 20.12.2015, 09:45:29
 
cookie_monsterДата: Неделя, 20.12.2015, 17:52:37 | Message # 13
Сандан (3)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 55
Статус: Офлайн
eldesa, благодаря :) Габаритът е поправен отдавна - снимките са от деня, в който я взех.

Prelude 5th Gen H22А5 4WS M/T
 
cookie_monsterДата: Събота, 19.03.2016, 19:39:45 | Message # 14
Сандан (3)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 55
Статус: Офлайн
Здравейте :) Времето започва да се стопля и аз започвам да излизам от зимната си летаргия (да се надяваме). Замислил съм доста неща и все още не съм решил откъде да започна. Като начало обаче, бих искал да събера инфо как и при кого да си оправя левия фар и дали всъщност е рационално или е по-добре да си купя други. Проблемът е следният:
       

Лупата се е отлепила и е застанала в интересна позиция, осветявайки всичко останало но не и пътя :D Отделно, както се вижда, има и известна влага във фара. На януарската среща в софия eldesa спомена, че колегата xtuners би могъл да помогне, но все още не съм се свързал с него (колега, ако си попаднал на този пост ще съм благодарен да пишеш в темата). Всички коментари и препоръки са добре дошли.
Приложени файлове: 2798886.jpg (605.4 Kb) · 3132478.jpg (631.3 Kb)


Prelude 5th Gen H22А5 4WS M/T
 
cookie_monsterДата: Събота, 28.05.2016, 14:28:01 | Message # 15
Сандан (3)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 55
Статус: Офлайн
След известно затишие ето ме отново :D Зверчето е добре и ме забавлява искрено.
Задачата, която седи на дневен ред обаче, е да оправя 4WS-a, защото е срамота да имам, а да не работи. Както бях споменал вече, грешката която дава е номер 20: Main steering angle sensor. Когато рестартирам системата и запаля колата, 4WS работи докато въртя на място волана - актуаторът си е добре. Грешката се появява когато оставя волана в позиция направо. Скоро си направих реглаж на предния и задния мост, но явно сензорът наистина не е в неутрално положение при движение направо и съответно се "кара" с останалите няколко сензора за ъгъла на завиване.
За да го настроя обаче, трябва да сваля еърбега и волана, а също така гумите ми да са или във въздуха, или да са на подложки, които позволяват свободното им въртене на място без запален двигател. Няма да лъжа, че се притеснявам да правя това сам - едно е да съм изчел цялата процедура, а съвсем друго да съм го правил поне веднъж. Пък и точно с волана и еърбега не искам да правя лаишки експерименти :D Предвид обстоятелството, че нямам къде и с какво да вдигна сам колата във въздуха, нито пък имам въпросните подложки, ще трябва да ида в някой сервиз. Знаете ли кой в София разбира от дебъгване на 4WS системи? Чавдар отпада, говорил съм с него. В бултрако също не желая да ходя, поради ред причини.


Prelude 5th Gen H22А5 4WS M/T
 
Форум » Общи дискусии (General Discussions) » Прелюдите във форума (Member Rides) » Cookie Monster's Prelude H22A5 4WS (New to the club)
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Being second is to be the first of the ones who lose.

- Ayrton Senna

I have no idols. I admire work, dedication and competence.

- Ayrton Senna

Success is 99 percent failure.

- Soichiro Honda

We only have one future, and it will be made of our dreams, if we have the courage to challenge convention.

- Soichiro Honda

Some dream to escape reality, some to change it forever.

- Soichiro Honda

Wherever I go, everyone is a little bit safer because I am there. Whenever I return home, everyone is happy I am there.
Wherever I am, anyone in need has a friend. It's a better life!

- Robert L.Humphrey

It is difficult to understand the universe if you only study one planet.

- Miyamoto Musashi

Our greatest glory is not in never failing, but in rising each and every time we fail.

- Confucius

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.

- Confucius

When it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps.

- Confucius

The only true wisdom is in knowing you know nothing.

- Socrates

A jug fills drop by drop.

- Buddha

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

- Buddha

Teachers open the door, but you must enter by yourself.

- Chinese Proverb

Soichiro Honda
Success is 99% failure.
Many people dream of success. To me success can be achieved only through repeated failure and introspection. In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure.
Научете повече
Soichiro Honda