Forum moderator: ZAPPA, batkosio, NSBOP  
Форум » Технически дискусии (Technical Discussions) » 4-то поколение (4th Generation) » Ф20А4 не пали гореща. (Да поразсъждаваме малко)
Ф20А4 не пали гореща.
nightfighterДата: Вторник, 17.11.2015, 22:28:00 | Message # 76
4G H22A 4WS MT

Град/Държава: Plovdiv/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 2035
Статус: Офлайн
Другото нещо което ти предлагам да смениш е контактния ключ, по точно електрическата част от него.В момента няколко колеги си разпродават колите на части,мисля че ще можеш да го вземеш на символична цена.
 
mikroniДата: Сряда, 18.11.2015, 10:58:54 | Message # 77
Йондан (4)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 99
Статус: Офлайн
Хора, предавам се. Колата е в сервиз, притеснява ме, че започва да се налага да правя нещо по нея, освен масло. :D (нахално от моя страна, нали?)
 
bladesuxДата: Сряда, 18.11.2015, 15:09:22 | Message # 78
Рокудан (6)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 167
Статус: Офлайн
Схемата на релето е проста, ако търсиш някой да ти го презапои купи 1на бира и ела в Рударци ( на около 20 км от София ) и би трябвало за 20тина минути да сме готови.Даже ще си поиграем да го тестваме с осцилоскоп да видим какви нива държи и дали не са му износени пластините.
 
bladesuxДата: Сряда, 18.11.2015, 15:14:53 | Message # 79
Рокудан (6)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 167
Статус: Офлайн
Още нещо за допълване :) схемата на 5г и 4г са почти идентични, и двете имат допълнителна пътечка която е вързана с датчика за температура чрез обратна връзка по съпротивление, така че проблема е 99% от там.
 
mikroniДата: Понеделник, 04.01.2016, 14:04:45 | Message # 80
Йондан (4)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 99
Статус: Офлайн
ЧНГ! Бъдете здрави и мечтайте!

Забравих да пиша, че се оказаха свещи. :D Давам отчет за статистиката.
 
itsoneДата: Понеделник, 22.02.2016, 19:30:25 | Message # 81
Сандан (3)

Град/Държава: Ruse/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 52
Статус: Офлайн
Загасих колата докато потеглям като първолак. (Другият вариянт е сама да е угаснала не знам) От тогава не мога да я запаля. Стартера върти, бензин подкачва. Идва един да хвърли поглед и пробва със единия кабел и свещ, но се оказа че няма искра.
Смених делкото със старото ми като знам че работи и с него не пали.
Идея имате ли? От две места ми казват датчик на колянов вал можел да е? 
Пп. За всеки случей презапоих и релето


Prelude F20 GSM 0897 456 331
 
VIPER-CHДата: Вторник, 23.02.2016, 01:13:47 | Message # 82
BIKER

Град/Държава: Sliven/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 4176
Статус: Офлайн
Датчика е в делкото,не е на вала.т.е. там са 3 сензора

"Човек преживява повече за 5 минути на мотор , отколкото някои за цял живот "-Бърт Мънро

Редактирано от VIPER-CH - Вторник, 23.02.2016, 01:14:31
 
itsoneДата: Вторник, 23.02.2016, 07:15:18 | Message # 83
Сандан (3)

Град/Държава: Ruse/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 52
Статус: Офлайн
Да казаха ми, него също го мерих, на всеки оборот подава импулс. Мисля че не е делкото.
Интересно че и с другото делко не пали, единствено капачката и палеца са същите, но изглеждат добре, миналата година ги сменях.


Prelude F20 GSM 0897 456 331
 
prelude_1Дата: Вторник, 23.02.2016, 10:12:44 | Message # 84
Годан (5)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 126
Статус: Офлайн
Да не е прескочила зъб(и) на ангренажа? Или да си скъсал ремък? Палеца в делкото върти ли се като въртиш на стартер?
 
itsoneДата: Вторник, 23.02.2016, 11:33:03 | Message # 85
Сандан (3)

Град/Държава: Ruse/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 52
Статус: Офлайн
Да върти се и това проверихме. Друго ми направи впечатление - гумената тапа на двигателя от където се гледа белега, не се вижда белега на вала, не трябва ли винаги да си е на белега когато е изгасен двигателя или от това дето съм се мъчил да я паля е в друго положение? Идва едно момче занимава се с коли и направихме проби, искра от кабел със свещ по корпуса няма, при отделено делко от двигателя, колата на контакт и въртя палеца на ръка а аз трябваше да видя дали оборотомера реагира, но не. От това той закючи че не е бобина а комутатор но докато върти се чуваше вътре релето  как си цъка
Поръчах комутатор и чакам да се обадят но силно ме съмнява че е той.
Замервах  на двете делка бобините (както го дават по инструкциите от книгата на хонда) Работят и двете.
Единствено не знам как се мери комутатор (ако може) но при мерене с мултицет и на съпротивление и на диод отчита едно и също и на двата комутатора, всичко което меря и по двете делка е еднакво, затова ме съмнява да е делко като цяло въпреки че за човека и двата комутатора не работели.
чакам комутатора и ако няма резултат почвам да меря дали има напрежение изобчо, в книгата е обяснено на кои крачета се мери. Ако ви идва друго на акъла казвайте


Prelude F20 GSM 0897 456 331

Редактирано от itsone - Вторник, 23.02.2016, 11:38:26
 
itsoneДата: Сряда, 24.02.2016, 12:42:58 | Message # 86
Сандан (3)

Град/Държава: Ruse/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 52
Статус: Офлайн
Комутатора дойде и никакъв напредък. Тея дни когато имам време ще проверя и дали няма прескочили зъби на ангренажа. И не знам вече къде може да е проблема

Prelude F20 GSM 0897 456 331
 
VIPER-CHДата: Сряда, 24.02.2016, 18:20:40 | Message # 87
BIKER

Град/Държава: Sliven/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 4176
Статус: Офлайн
Ми може...в някой прост кабел ,дето ти е пред очите и уж е там а той прекъснат.Зеленясала букса,релета,предпазители....най-често е невероятна глупост и става историческа.

"Човек преживява повече за 5 минути на мотор , отколкото някои за цял живот "-Бърт Мънро
 
addictedДата: Сряда, 24.02.2016, 20:41:53 | Message # 88
Нанадан (7)

Град/Държава: Sofia, Sofiya/Bulgaria
Група: Приятели
Съобщения: 346
Статус: Офлайн
Верно невероятните глупости стават исторически. Аз имах опел преди, та съм видял кви ли не глупости, ама най якото беше-пускам фаровете, колата гасне. И така много време, и мерене на кви ли не кабели и жици и не се оправя и тва си е, накрая я закарах на майстор, обажда се след 20 мин човека и вика на тая кола нищо и нема...и верно вече всичко си работи, и си работеше до последно, докато не я паркирах на кантара е скрапцеха.
Извинявам се за спама.


 
itsoneДата: Вторник, 01.03.2016, 18:37:15 | Message # 89
Сандан (3)

Град/Държава: Ruse/Bulgaria
Група: Напреднали
Съобщения: 52
Статус: Офлайн
Побърка ме тая кола! Какво ли не проверявахме и сега съм смъкнал компютъра и мисля да пробвам с друг, само да намеря, дано е той че ми писна вече.
Как се разбира дали компа е заминал?
Мен ме наведе на мисълта от чек лампата, първоначално като дам на контакт не изгасяше, а в последствие сигурно заради това че откачах акумулатора почна да си изгася след 2 секунди както е редно.
С буксата за диагностика няма резултат, само свети постоянно чека, което ме води на мисълта че е компа защото в таблицата с грешки (поне както аз я разбрах) ако свети постоянно или ако изобщо не свети е ECU


Prelude F20 GSM 0897 456 331
 
karamaslievДата: Четвъртък, 08.02.2018, 18:26:29 | Message # 90
Шодан (1)

Град/Държава: /
Група: Новобранци
Съобщения: 4
Статус: Офлайн
Колега Viper-CH какво беше решението на проблема?
Аз имам същия.Сменил съм свещи,капачка,бобина и комутатор.Когато колата е с нормална t гасне.
 
Форум » Технически дискусии (Technical Discussions) » 4-то поколение (4th Generation) » Ф20А4 не пали гореща. (Да поразсъждаваме малко)
Search:

Being second is to be the first of the ones who lose.

- Ayrton Senna

I have no idols. I admire work, dedication and competence.

- Ayrton Senna

Success is 99 percent failure.

- Soichiro Honda

We only have one future, and it will be made of our dreams, if we have the courage to challenge convention.

- Soichiro Honda

Some dream to escape reality, some to change it forever.

- Soichiro Honda

Wherever I go, everyone is a little bit safer because I am there. Whenever I return home, everyone is happy I am there.
Wherever I am, anyone in need has a friend. It's a better life!

- Robert L.Humphrey

It is difficult to understand the universe if you only study one planet.

- Miyamoto Musashi

Our greatest glory is not in never failing, but in rising each and every time we fail.

- Confucius

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.

- Confucius

When it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps.

- Confucius

The only true wisdom is in knowing you know nothing.

- Socrates

A jug fills drop by drop.

- Buddha

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

- Buddha

Teachers open the door, but you must enter by yourself.

- Chinese Proverb

Soichiro Honda
Success is 99% failure.
Many people dream of success. To me success can be achieved only through repeated failure and introspection. In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure.
Научете повече
Soichiro Honda